Prognozy zmieniają się jak w kalejdoskopie. Niestety, nie ma co liczyć na ciepłą, wiosenną aurę. Najładniejszym dniem będzie Niedziela Wielkanocna, warto więc zaplanować spacer.
Pisanki, dekorowanie koszyczka wielkanocnego, ostatnie zakupy, gotowanie świątecznych potraw. Ale nie tylko. Wielkanoc to również czas na modlitwę i zadumę, a także na odwiedzanie cmentarzy.
Stowarzyszenie Wzajemnej Pomocy Abstynenckiej "Pałacyk" zaprasza osoby samotne w sobotę (16.04.2022) na Śniadanie Wielkanocne. Poczęstunek na wszystkich potrzebujących będzie czekał w godzinach 10.00 - 14.00 w siedzibie organizacji.
W Wielkanoc zadanie wręczania prezentów spoczywa w łapkach zajączka wielkanocnego, który słodkie upominki i drobne niespodzianki zostawia w różnych zakamarkach domu, a nawet w ogrodzie. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Zawodowego w Bujnach zajączek ukrył rozmaite słodkości na boisku szkolnym.
Wielki Czwartek rozpoczyna w Kościele Katolickim Triduum Paschalne. Ten okres naznaczony jest przebogatą liturgią. Jej wymiar zewnętrzny jest jednak przed wszystkim przyczynkiem do głębokich i duchowych przeżyć wewnętrznych. Wprowadził nas w niego ks. Mariusz Jersak, proboszcz parafii pw. św. Jacka i św. Doroty w Piotrkowie Trybunalskim.
Po dwóch latach przerwy, związanych z pandemią koronawirusa, w Piotrkowie ponownie odbyło się Misterium Męki Pańskiej. W środę (13 kwietnia) widowisko pasyjne odegrano na ulicach miasta. Wydarzenie zgromadziło setki wiernych uczestniczących w nabożeństwie.
W niedzielę w Rynku Trybunalski w Piotrkowie odbył się Jarmark Wielkanocny. Podczas kiermaszu można było zrobić przedświąteczne zakupy. Zorganizowano także konkurs na najpiękniejszą palmę.
Konkurs na najpiękniejszą palmę, konkursy i warsztaty dla dzieci, występy artystyczne oraz stoiska kupieckie - to atrakcje Jarmarku Wielkanocnego, który w niedzielę odbędzie się w Rynku Trybunalskim w Piotrkowie.
Wielkanoc to coroczne święto, które jest najstarszym i najważniejszym wydarzeniem w religijnym kalendarzu chrześcijańskim. Celebruje ono mękę, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa i jest przy tym świętem ruchomym. Przypada na koniec marca lub kwiecień, co w praktyce oznacza w pełni wiosenny okres. Z tego względu wszelkie dekoracje wielkanocne to zwykle kolorowe i radosne ozdoby, w tym także typowe dla tego okresu kwiaty. Kompozycje wielkanocne można kupić gotowe lub też zdecydować się na własną wariację z wykorzystaniem wybranych roślin. Co więc najlepiej sprawdzi się na wielkanocnym stole? Podpowiadamy!
Już po raz szósty - po dwóch latach covidowej przerwy - w gminie Czarnocin zorganizowano Koszyczek Wielkanocny, czyli imprezę wprowadzającą mieszkańców gmiy w klimat zbliżających się świąt.