Czy szkolnictwo zawodowe przeżywać będzie kolejny rozkwit? Niegdyś bardzo popularne zawodówki przeżywały prawdziwe oblężenie, potem uczniowie woleli uczyć się w liceach ogólnokształcących. Teraz gimnazjaliści znowu przekonują się do szkół, które dają nie tylko wykształcenie, ale i konkretny zawód.
Ponad pół miliona złotych trzeba wypłacić pracownikom oświaty w Piotrkowie w ramach dodatków uzupełniających. Nauczyciele dyplomowani nie osiągnęli bowiem średnich wynagrodzeń określonych w Karcie nauczyciela.
Ponad trzydziestu wystawców zaprezentuje się podczas XI Bełchatowskich Targów Edukacyjnych, które odbędą się 1 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 4 w Bełchatowie. Organizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie we współpracy z ZSP nr 4.
Ponad 2,5 mln kosztować będzie gminę spłata długów w 2013 roku. Władze Wolborza obawiają się o wykonanie tegorocznego budżetu. 2013 i 2014 mają być dla wolborzan najgorsze. Do tego jeszcze problemy z oświatą. - Obawiam się więc o wykonanie tegorocznego budżetu - mówi burmistrz.
Najmniejsze szanse na zdobycie pracy po studiach mają pedagodzy.
Dziennik „Rzeczpospolita” oraz „Perspektywy” opublikowały ogólnopolski
ranking szkół ponadgimnazjalnych.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie rozpoczął się trzeci już sezon spotkań z nauką pod hasłem „Nauki przyrodnicze na scenie w Piotrkowie Trybunalskim”.
Piotrkowscy radni powiatowi planują zaoszczędzić w przyszłym roku na szkolnictwie około 200 tysięcy złotych. Cel ten mają osiągnąć dzięki, powołanemu podczas środowej sesji, Powiatowemu Centrum Zarządzania Oświatą.
W Szkole Podstawowej Nr 8 w Piotrkowie w ramach programu edukacyjnego zleconego piotrkowskiego oddziałowi TOZ przez Urząd Miasta odbyło się spotkanie z uczniami, podczas którego pokazano im jak prawidłowo opiekować się zwierzakami.
Na WF-ach nie ćwiczą, bo im się nie chce, bo w szkole brak prysznica, z którego po zajęciach można skorzystać, bo po basenie trzeba by na nowo ułożyć (fryzurę!).