Walenty Stańczyk z piotrkowskiej „Budowlanki” najlepszym murarzem wśród uczniów kształcących się w tym zawodzie w kraju.
Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Piotrkowie Trybunalskim wraz z Powiatowym Urzędem Pracy zapraszają na XV edycję targów pod nazwą „Dzień Kariery - Targi Pracy i Edukacji 2013”, które odbędą się w ostatni czwartek kwietnia na dziedzińcu Centrum Idei ku Demokracji.
Balbina Rajchelt z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim wygrała 36 Olimpiadę Języka Niemieckiego.
O ponad dwieście tysięcy złotych mniej subwencji oświatowej niż w ubiegłym roku otrzymała gmina Łęki Szlacheckie.
W tym roku rodzice po raz ostatni mają wybór. Posłać swoją 6-letnią pociechę do pierwszej klasy, czy jeszcze nie.
Około 150 osób wzięło udział w marszu, który odbył się tydzień temu w Bełchatowie. Choć oficjalnie miał on promować literaturę patriotyczną wśród młodzieży, przerodził się w antyrządową manifestację niezadowolonych z obecnej sytuacji w kraju.
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do udziału w XIII edycji PIOTRKOWSKICH TARGÓW EDUKACYJNYCH „TPS 2013”. Targi odbędą się w piątek 22 marca w godzinach 9.00 – 13.00 w TPS-ie przy ulicy Roosevelta w Piotrkowie.
Dyrektor oraz nauczyciele Gimnazjum nr 2 w Piotrkowie (ul. Broniewskiego) zaprosili dziś wszystkich szóstoklasistów wraz z rodzinami na Dni Otwarte szkoły.
Uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie znalazły się w gronie finalistów Olimpiady Artystycznej. Kaja Krzaczyńska z kl. II A zakwalifikowała się do etapu centralnego w sekcji plastyki, obejmującej swoim zakresem historię sztuki, natomiast Karolina Urbaniak z kl. II F specjalizująca się w historii muzyki będzie startować w sekcji muzyki tej olimpiady. Przejście do eliminacji centralnych Olimpiady Artystycznej oznacza dla licealisty zwolnienie z egzaminu maturalnego – odpowiednio z historii sztuki lub historii muzyki i automatyczne uzyskanie z niej wyniku 100% na poziomie rozszerzonym.
Czy szkolnictwo zawodowe przeżywać będzie kolejny rozkwit? Niegdyś bardzo popularne zawodówki przeżywały prawdziwe oblężenie, potem uczniowie woleli uczyć się w liceach ogólnokształcących. Teraz gimnazjaliści znowu przekonują się do szkół, które dają nie tylko wykształcenie, ale i konkretny zawód.