Wraz z początkiem nowego roku szkolnego do wszystkich szkół podstawowych w województwie łódzkim trafiło multimedialne wydawnictwo z zakresu przyrody i kształcenia postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży, którego autorem jest piotrkowianin, Marcin Pampuch.
Uczniowie w całym kraju rozpoczęli dzisiaj nowy rok szkolny. W naszym regionie najważniejsze uroczystości, czyli Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego, odbyły się w Moszczenicy.
W budynku Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 przy ulicy Wysokiej w Piotrkowie od 1 września uczyć się będą dzieci z oddziałów I - III Szkoły Podstawowej nr 3 (dotąd przy ul. 1 Maja).
Tylko 98 sześciolatków z 761 uprawnionych w Piotrowie trafi w tym roku do klas pierwszych.
Ponad 20 nauczycieli do zwolnienia i o 100 więcej z ograniczonymi etatami. To czarny scenariusz zatrudnienia w piotrkowskich szkołach od nowego roku szkolnego.
Część piotrkowskich nauczycieli pożegna się od września z posadą. Nie wiadomo jeszcze ilu dokładnie pedagogów straci pracę. Pewne jest jednak, że zwolnienia będą, choć w związku z dość optymistycznymi wynikami naboru prawdopodobnie mniejsze niż początkowo magistrat zakładał.
Wprawdzie gimnazjaliści swój egzamin pisali już dość dawno (w kwietniu), ale wyniki ich trudów trafiły do szkół dopiero pod koniec czerwca (22 czerwca). Które z piotrkowskich gimnazjów wypadły najlepiej, komu poszło średnio, komu najgorzej?
Siedem szkół z Piotrkowa otrzymało tablice multimedialne. To nagrody za najaktywniejszy udział uczniów szkoły na piotrkowskiej platformie e-learningowej.
Wskrzeszali dawny Piotrków – wielokulturowe miasto. Wycieczkę po żydowskim Piotrkowie zorganizowali w poniedziałkowe przedpołudnie uczniowie i nauczyciele z I LO im. Bolesława Chrobrego w Piotrkowie.
W kwietniu Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piotrkowie złożył do miasta wniosek o utworzenie oddziałów dla dzieci z autyzmem. Na odpowiedź długo nie musiał czekać. Już teraz wiadomo, że w najbliższym roku szkolnym placówka otworzy dla niepełnosprawnych cztery specjalne oddziały.