Pedagodzy mają małe szanse na zatrudnienie

Strefa FM Sobota, 12 stycznia 201314
Najmniejsze szanse na zdobycie pracy po studiach mają pedagodzy.

Rynek jest przesycony. Najlepiej wybierać studia techniczne. - Z naszych analiz zdecydowanie wynika, że kierunki humanistyczne – zdecydowanie „nie”, kierunki techniczne – zdecydowanie „tak”.

 

 

Co roku wypuszczamy na rynek ponad 6,5 tysiąca specjalistów pedagogiki. Żaden rynek nie jest w stanie zabezpieczyć takiej podaży. Z kolei na przykład inżynierowie informatyki mają zapewnioną pracę już na etapie studiów.

 

Bardzo dobrze na rynku stoi również handel, energetyka i automatyka - mówi Katarzyna Pawlata, kierownik Regionalnego Obserwatorium Rynku Pracy w Łodzi Jeżeli zdecydujemy się jednak na kierunek humanistyczny, najlepiej, żeby dotyczył on tego co dzieje się wokół biznesu, czyli np studia z zakresu public relations. (Strefa FM) 


Zainteresował temat?

1

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

regionalny obserwator ~regionalny obserwator (Gość)18.01.2013 10:03

"Z kolei na przykład inżynierowie informatyki mają zapewnioną pracę już na etapie studiów."
- ciekawe na przykład gdzie? i na jak na przykład długo?

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)17.01.2013 18:01

"sandra" napisał(a):
Al Bundy PR to nie tylko to co mówisz. Zauważ, że niektórych celebrytów, aktorow itp się darzy sympatią, a innych nie. Wiedz, że Ci, których sympatią darzysz, mają bardzo dobrych PRowcow.


Ci, których darzę sympatią, "wypłynęli" jeszcze w czasach, kiedy nie było żadnych PR-owców, a o odniesieniu sukcesu decydował talent i pracowitość. Tak, wiem, że dziś nad wypromowaniem aktora/artysty pracuje cały sztab rozmaitych fachowców. Dziś "gwiazdy" "się robi". Nawet skoczek narciarski musi mieć osobistego psychologa, żeby skakać - do takich dziwactw doszło... Sztuczne "lansowanie" gwiazd i tzw. "celebrytów" (CTKJ?!) to specjalność naszych czasów. Stąd mamy jakiegoś Biebera czy Grycanki. Ale miernota zawsze pozostanie miernotą, co najwyżej będzie to "sławna miernota".

Komentarz był edytowany przez autora: 17.01.2013 18:02

00


sandra ~sandra (Gość)16.01.2013 23:39

Studentko a sama nie widziałaś co sie dzieje? Przeciez to oczywiste OD LAT jest. Al Bundy PR to nie tylko to co mówisz. Zauważ, że niektórych celebrytów, aktorow itp się darzy sympatią, a innych nie. Wiedz, że Ci, których sympatią darzysz, mają bardzo dobrych PRowcow.

00


gość ~gość (Gość)16.01.2013 23:12

Sama jestem studentką pedagogiki i doskonale o tym wiem szkoda tylko ze na 3 roku nas uswiadomili.

00


CockS CockSranga14.01.2013 11:39

Każdy wie że pedagogika to kierunek bez przyszłości, wiec po kiego co roku zapisują się na ten kierunek nowi? Mają nadzieję że się coś poprawi? - wątpliwe. Ja wiem po co by sobie postudiować tylko, poczuć ten "fun" bycia na studiach, a to że idą na coś co nie ma przyszłości mają gdzieś. I nie wymyślam tutaj tylko mówię to co słyszałem od wielu znajomych którzy mają takie podejście, tylko nieliczni idą na coś co ma przyszłość bo mają ambicje i chęci, oraz nie zniechęcają się dużą ilością nauki.

00


gość ~gość (Gość)13.01.2013 08:48

"ano" napisał(a):

wiele długich lat nasza piotrkowska hurtownia (WSP) produkowała pedagogów bez opamiętania.
Nie tylko ona, wiele prywatnych uczelni, gdzie wystarczy się tylko "zapisać". No i poziom tych "magistrów"......

00


krzysiek71 ~krzysiek71 (Gość)13.01.2013 08:35

"zet" napisał(a):
piotrkowski uniwerek to fabryka bezrobotnych, nie oszukujmy sie.


niestety,ale to prawda, i nie tylko piotrkowski.

00


jajaja ~jajaja (Gość)13.01.2013 08:23

"Al-Bundy" napisał(a):
- Co studiujesz?
- Public relations.
- Wow! Super! Brzmi cool!


A w zakładach pracy, na halach produkcyjnych nie ma już brygadzistów! Ta funkcja nazywa się teraz "team leader". To dopiero cool:)

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)12.01.2013 21:15

Cytuję:
Bardzo dobrze na rynku stoi również handel, energetyka i automatyka - mówi Katarzyna Pawlata, kierownik Regionalnego Obserwatorium Rynku Pracy w Łodzi


Regionalne Obserwatorium Rynku Pracy? A co to za kuriozum? Co to robi niby? Obserwuje tylko kto gdzie pracuje? Bardzo przydatna instytucja, bardzo... :)

Cytuję:
Jeżeli zdecydujemy się jednak na kierunek humanistyczny, najlepiej, żeby dotyczył on tego co dzieje się wokół biznesu, czyli np studia z zakresu public relations.


- Co studiujesz?
- Public relations.
- Wow! Super! Brzmi cool!
***
Czy z biegiem czasu zwykłe relacje międzyludzkie tak się skomplikowały, że aż trzeba to studiować, by się z ludźmi dogadać? Jak załatwiano wszelkie interesy na przestrzeni tysięcy lat, zanim wymyślono studia z zakresu "public relations"? I czy język polski jest aż tak ubogi, że trzeba żywcem kopiować do niego angielskie nazwy? Potem mamy specjalistów od PR, od HR, "sales managerów", pracowników "call center" i inne potworki językowe, i to w sytuacji, gdzie od dawna istnieją polskie nazwy tychże stanowisk! CTKJ?! Bez studiów w zakresie PR potrafię dogadać się zarówno z żulami pijącymi pod drzewkiem, z chłopem od pługa granatem oderwanym, jak i z profesorami, a nawet z psem czy z kotem. Kwestia umiejętności obserwacji otoczenia, wyciągania wniosków i życiowych doświadczeń...
Pozdrawiam normalnych.

00


Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)12.01.2013 17:40

Cytuję:
kierunki humanistyczne zdecydowanie nie, kierunki techniczne zdecydowanie tak


Ktoś kto wybiera się obecnie na kierunki pedagogiczne musi wiedzieć, że w wyniku przemian w procesach demograficznych, a przede wszystkim głębokiej depresji urodzeniowej w latach 90. oraz na początku tego stulecia, jest gwałtowne zmniejszanie się liczby dzieci i młodzieży (0-17 lat). W 1990 r. ich udział w ogólnej liczbie ludności wyniósł 29%, w 2000 r. – 24,4%; w 2008 r. - 19,2%, a w 2011 - 18,5%. Dzieci w wieku poniżej 15 roku życia stanowiły w 2011 roku 15,1% ogólnej populacji wobec prawie 25% w 1990 r. i 19% w 2000 r.
Na kierunkach technicznych wiedzą, że 24,4% to więcej niż 19%
http://naszpiotrkow.blogspot.com/ - nowe posty 12.01

Komentarz był edytowany przez autora: 12.01.2013 17:43

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat