Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny, na podstawie wyników badań, stwierdził obecność bakterii grupy coli w wodociągu Baby w gminie Moszczenica. Woda nadaje się do spożycia wyłącznie po jej wcześniejszym przegotowaniu.
Telefon dostała o pierwszej w nocy. „Czy chce pani serce?” - usłyszała w słuchawce. Kilka godzin później była już w klinice. Na przeszczep czekała kilkanaście miesięcy. Miała szczęście, niektórym chorym nie udaje się doczekać tej chwili. Magda z Rakowa żyje dzięki bijącemu w jej piersi młodemu sercu.
Od wycięcia kilkudziesięciu drzew rozpoczyna się modernizacja placu Niepodległości w Piotrkowie. Urzędnicy magistratu uspokajają, w miejsce wyciętych drzew pojawią się nowe nasadzenia.
HPV to wirus, który wywołuje raka szyjki macicy. Choroby można uniknąć, szczepiąc się odpowiednio wcześnie, tzn. około 12. roku życia. Szczepienie nie jest darmowe, ale wiele polskich miast płaci za szczepienie dziewczynek z własnego budżetu. - Żeby zaszczepić jedno dziecko potrzeba 1500 zł, a każdy rodzic chce przecież chronić swoje dzieci – mówi pani Alicja z Piotrkowa.
Na harcerzy zawsze można liczyć. Wykorzystali ostatni dzień ferii i postanowili pomóc w przenoszeniu księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej z siedziby przy Jerozolimskiej do mediateki na placu Pofranciszkańskim.
Liczba zachorowań na grypę w naszym regionie ciągle rośnie. W styczniu piotrkowski sanepid odnotował 574 zachorowania na grypę, zaś już w pierwszym tygodniu lutego było ich 505, z czego 15 osób zostało poddanych hospitalizacji z powodu powikłań układu oddechowego.
10 osób zostało rannych w wyniku wypadku, do którego doszło w poniedziałek około godziny 20.30 na DK 1 w kierunku Łodzi. W Szczepocicach Rządowych zderzyły się 3 samochody osobowe.
Od kilkunastu lat składuje odpady w mieszkaniu i piwnicy. Smród i robactwo w bloku to norma. Sąsiedzi się go boją, spółdzielnia mieszkaniowa jest bezradna. Kiedy w mieszkaniach znów pojawiły się karaluchy, lokatorzy powiedzieli dość. W sprawie zbieracza z osiedla Jagiellońska zorganizowano spotkanie z udziałem władz miasta, służb mundurowych, sanepidu i przedstawicieli Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.
Radni, urzędnicy i eksperci debatują nad tym, jak najtaniej zmodernizować system ciepłownictwa w Piotrkowie. Stabilne i bezpieczne dostawy ciepła ma zapewnić miastu zmiana paliwa z węgla na gaz. Czy ciepło w Piotrkowie będzie droższe?
Jedna z piotrkowskich masarni, właściciel czterech sklepów na terenie miasta, od dłuższego czasu sprzedaje mięso, choć w swoich lokalach nie posiada dostępu do bieżącej wody. Sanepid nałożył na właściciela mandaty i zakazał handlu. Ponieważ przedsiębiorca nadal prowadzi sprzedaż mięsa, sprawa trafiła do sądu.