Kiedy na budowę wjeżdża ciężki sprzęt, cały dom się trzęsie. Sufit w pokoju na górze już zaczął pękać. Rowy melioracyjne zasypane, woda zalewa podwórka. Tak się mieszka przy węźle rakowskim w Piotrkowie.
Rozpoczęto od mszy świętej w kościele na Podklasztorzu. Potem przyszedł czas na ceremoniał dożynkowy. Symboliczny bochen chleba od rolników przyjął, pokroił i podzielił Stanisław Cubała (starosta piotrkowski), jeden z gospodarzy dzisiejszego święta. - Nie każdy może być rolnikiem. Ziemi nie da się oszukać, bo jak się nie posieje, to nic nie wyrośnie - mówił gospodarz powiatu.
Pierwotnie na 19 września Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi zaplanowała otwarcie wiaduktu łódzkiego. Potem robotnicy mają wkroczyć na węzeł rakowski, gdzie powstanie skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną.
Dla wszystkich, którzy zmęczeni są kilkumiesięcznymi korkami na remontowanej „12” na odcinku z Piotrkowa do Sulejowa, mamy dobrą wiadomość. Przez kilka dni będzie łatwiej.
Dzieci nie mogą zdążyć na czas do szkoły we Włodzimierzowie, ciężkie samochody rozjeżdżają nieutwardzoną dróżkę w Przygłowie, kierowcy próbujący ominąć „sulejowski” korek drogą przez Koło zaskoczeni. Wszystko przez zamknięcie drogi powiatowej między Przygłowem a Kołem.
Policjanci wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło 13 września przed godziną 18.00.
Uwaga! Utrudnienia na krajowej „jedynce” - na odcinku od Jeżowa do Kamieńska.
Przypominamy w sobotę zaczyna się kolejny etap prac związanych z budową węzła rakowskiego.
Dźwig o wartości 8 milionów złotych spalił się wczoraj wieczorem na krajowej „ósemce”.
Policjanci z grupy wypadkowej piotrkowskiej Policji wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku drogowego do którego doszło wczoraj około godziny 17.00 na krajowej „jedynce” w rejonie obwodnicy Piotrkowa.