Zastanawiasz się jaka praca jest dla ciebie najlepsza? Chcesz coś zmienić w ścieżce swojej kariery, ale nie wiesz jak, bądź stawiasz pierwsze kroki na rynku pracy? W takim razie „Lato z doradcą zawodowym” to propozycja właśnie dla ciebie. Pierwsze takie plenerowe spotkanie odbędzie się już we wtorek (20 lipca).
Od 15 czerwca 2021 roku mieszkańcy powiatu piotrkowskiego będą mieli możliwość osobistego kontaktu z prawnikami, którzy udzielają bezpłatnych porad prawnych we wszystkich punktach porad zlokalizowanych w Rozprzy, w Sulejowie, w Moszczenicy i w Trzepnicy Kolonii (gm. Łęki Szlacheckie).
Do 31 maja osoby dorabiające do zasiłku lub świadczenia przedemerytalnego muszą przekazać do ZUS informacje o osiągniętych w okresie od 1 marca 2020 r. do 28 lutego 2021 r. przychodach.
Od najbliższej środy (2 czerwca) mieszkańcy okolic budowanego odcinka „A” autostrady A1 Tuszyn – Piotrków Trybunalski będą mieli kolejne ułatwienia w komunikacji lokalnej.
Widzenia w zakładach karnych i aresztach śledczych - w tym również tym piotrkowskim - znów będą możliwe. Ministerstwo Sprawiedliwości i Służba Więzienna podjęły taką decyzję, w związku z poprawiającą się sytuacją związaną z epidemią koronawirusa.
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim prowadzi śledztwo w związku ze śmiercią dwóch tymczasowo aresztowanych podejrzanych, przebywających w jednej dwuosobowej celi w Areszcie Śledczym w Piotrkowie. Do zgonu mężczyzn doszło w wyniku powieszenia. Wstępnie wykluczono udział osób trzecich. Najprawdopodobniej osadzeni popełnili samobójstwo.
Trwają szczepienia służb mundurowych, przeciw COVID-19. Obok wojska czy policji, szczepionki przyjmują też przedstawiciele służby więziennej, w tym także Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotowuje się do wypłaty nie tylko trzynastej, ale również czternastej emerytury. Kolejne w 2021 roku dodatkowe roczne świadczenie zostanie wypłacone z urzędu, to znaczy nie trzeba będzie składać żadnego wniosku.
Sytuacja pandemiczna wymusza działania radykalne - tak szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk odniósł się do zaleceń Narodowego Funduszu Zdrowia ws. ograniczenia lub czasowego zawieszenia planowych świadczeń.
Wymóg rekrutacyjny ze strony przedszkoli dotyczący przedstawiania zaświadczeń o szczepieniu dzieci to absurd i stwarzanie niebezpieczeństwa epidemicznego; nie ma ku temu ani potrzeby, ani podstaw prawnych - oceniło Porozumienie Zielonogórskie.