1 kwietnia wchodzi w życie nowe rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, czyli dofinansowanie do pobytu dziecka w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna. To nawet 400 zł miesięcznie dla tych dzieci, które nie otrzymują rodzinnego kapitału opiekuńczego. By płacić mniej za opiekę, rodzic musi złożyć odpowiedni wniosek.
Utrudnienia na węźle Piotrków Trybunalski Południe (A1/DK74j). Są one związane z koniecznością naprawy uszkodzeń infrastruktury po wypadku z udziałem samochodu ciężarowego.
Dyrektor Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim ppłk Robert Sójta wręczył odznaczenia i awanse podległym sobie funkcjonariuszom. To m.in. z okazji niedawnego święta Służby Więziennej. Medale za zasługi odebrało czterech funkcjonariuszy, a dwunastu może się cieszyć z awansów.
Od 1 lutego rozpoczęliśmy nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w programie "Rodzina 500 plus" – powiedziała we wtorek minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Dodała, że od początku funkcjonowania programu do rodzin trafiło 176 mld zł.
Na co dzień korzystają z niej funkcjonariusze służby więziennej, a przede wszystkim słuchacze sulejowskiego oddziału Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach. Każdego dnia ćwiczeń w jej murach świszczą dziesiątki, a nawet setki pocisków. Dzięki temu osoby, które mają za zadanie dbać o nasze bezpieczeństwo, mogą należycie przygotować się do pełnienia swoich obowiązków. Mowa o strzelnicy, która znajduje się w podziemiach Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim. Po niedawnym remoncie, teraz znów spełnia swoją funkcję.
4 stycznia 2022 roku weszła w życie ustawa o dodatku osłonowym. Wnioski w tej sprawie w Piotrkowie Trybunalskim będą dostępne do pobrania w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie, a dokładniej w siedzibie Zespołu Dodatków Mieszkaniowych przy ul. Sienkiewicza 16A (w holu urzędu) od 14 stycznia. Również od tego dnia będzie można składać wnioski o dodatek osłonowy osobiście.
Ponad 60 tys. wniosków złożyli rodzice ubiegający się o rodzinny kapitał opiekuńczy. Jego celem jest pomoc rodzinom w łączeniu pracy zawodowej z wychowaniem dzieci, ale również w ułatwianiu decyzji o założeniu lub powiększeniu rodziny.
Od 1 stycznia 2022 roku to ZUS będzie przyjmował wnioski o nowe świadczenia „Rodzina 500+” i je wypłacał. Gminy będą natomiast kontynuowały wypłaty przyznanych już świadczeń do końca okresu, na jaki zostały przyznane, czyli do końca maja 2022 r. Nie trzeba w tej sprawie składać nowych wniosków, a ewentualne wątpliwości należy konsultować się z pracownikami gmin.
1 stycznia wchodzą zmiany w obsłudze programu 500+. Za jego realizację będzie teraz odpowiadał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Zmiany będą jednak wchodziły niejako dwutorowo, a dla osób, które już pobierają świadczenia, na razie nic się nie zmienia.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zwraca uwagę, że czas na składanie wniosków o tzw. „wyprawkę szkolną” powoli zbliża się do końca. Wnioski z programu „Dobry Start” można składać do 30 listopada.