Advertisement

Warto poszukać alternatywnej trasy

GDDKiARegion Niedziela, 20 marca 20223
Utrudnienia na węźle Piotrków Trybunalski Południe (A1/DK74j). Są one związane z koniecznością naprawy uszkodzeń infrastruktury po wypadku z udziałem samochodu ciężarowego.
fot.: epiotrkow.pl fot.: epiotrkow.pl

 

 

Prace będą prowadzone po prawej stronie jezdni prowadzącej w kierunku Katowic tuż przed węzłem - na 349. kilometrze trasy. W związku z tym konieczne będzie wyłączenie odcinka jezdni zbiorczo - rozprowadzającej i łącznicy na kierunku Łódź - Bełchatów. Przejazd na wprost, w stronę Katowic, będzie odbywał się normalnie.

 

W wyniku zdarzenia drogowego zniszczone zostały bariery energochłonne i ekrany akustyczne. Naprawa będzie wymagała rozbiórki uszkodzonego fundamentu słupa, mocującego panele dźwiękochłonne, a następnie wykonanie nowego, co wymaga prac betoniarskich. Po wstępnym etapie, konieczne będzie odczekanie, aż beton uzyska odpowiednią wytrzymałość. Wówczas uzupełnione zostaną panele akustyczne i w dalszej kolejności naprawiona bariera.

 

W czasie prowadzonych prac, jadący autostradą A1 od strony Łodzi w kierunku Bełchatowa, będą musieli (po zjechaniu z ciągu głównego przewiązką na łącznicę) kierować się na Piotrków Trybunalski,  następnie zawrócić po wschodniej stronie i pojechać w kierunku zachodnim. Konieczne będzie pokonanie ¾ węzła -   informuje  Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

22 marca około godz. 4.00, zamknięty zostanie pas wyłączenia oraz jezdnia zbiorczo - rozprowadzająca po zachodniej stronie węzła. Należy liczyć się z chwilowym CAŁKOWITYM zatrzymaniem ruchu w kierunku. Jednocześnie zostanie uruchomiony tymczasowy zjazd, pozwalający w pełni korzystać z węzła.   

 

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała przez kilka dni,  potrzebnych do przeprowadzenia pierwszego etapu prac. Następnie (na czas „dojrzewania" betonu, co powinno trwać ok. 7 dni) przywrócona zostanie stała organizacja ruchu, po czym, na potrzeby zakończenia prac (montaż ekranów i barier) ponownie na kilka dni trzeba będzie wprowadzona opisana tymczasowa organizacja ruchu – dodaje Zalewski.   

 

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności, bezwzględnego stosowania się do sygnałów podawanych przez osoby kierujące ruchem i przewidzianych ograniczeń prędkości.

 

 

 


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wieśniak ~wieśniak (Gość)22.03.2022 07:45

będą zamykać dwa razy po kilka dni, a do wymiany jest kawałek bariery ochronnej i dwa segmenty ekranu. Tempo będzie porażające.

30


go?ć_ania ~go?ć_ania (Gość)20.03.2022 16:31

Ręce opadają.Ciekawe jak mnie google maps poprowadzi jutro

14


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat