Artykuły do tagu: Czy

Msza dziękczynna w Czarnocinie. Rolnicy dziękowali za plony
Zamiast tradycyjnych dożynek powiatowych, ze względu na epidemię koronawirusa, odbyła się dziękczynna msza święta. W taki sposób rolnicy z powiatu piotrkowskiego dziękowali za zebrane plony. Msza dziękczynna została odprawiona w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnocinie.
Pomnik nie został znieważony. Policja szuka sprawcy kradzieży flagi
Piotrkowska policja umorzyła postępowanie w sprawie ewentualnego znieważenia pomnika Mikołaja Kopernika w Piotrkowie, do którego miało dojść podczas sierpniowego happeningu przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego. Prowadzi natomiast czynności w sprawie mężczyzny, który używał wulgaryzmów w kierunku uczestników spotkania i ukradł tęczową flagę.
Koniec z barbarzyństwem wobec zwierząt futerkowych?
Hodowane, męczone i zabijane tylko dla ludzkiej przyjemności i… poczucia luksusu. Czy zbliża się koniec cierpienia zwierząt hodowanych na futra? Zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa - przewiduje projekt ustawy autorstwa PiS, dotyczący zwiększenia ochrony zwierząt. - Gdyby zapisy tej ustawy udało się wprowadzić w życie, byłaby to wielka sprawa dla takich osób jak ja – mówi Grażyna Fałek, prezes piotrkowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Piotrkowie.
Szybkie krojenie wędlin w sklepach spożywczych
Wędlina to element, który występuje codziennie na tysiącach stołach. Część z nas z braku czasu lub innych przyczyn oczekuje, że ten dodatek dostanie pokrojony prosto ze sklepu spożywczego.
Urząd Miasta będzie kontrolował szamba
Każdy kto ma dostęp do kanalizacji ma obowiązek się do niej przyłączyć - przypomina piotrkowski magistrat. Nie dotyczy to jedynie posesji, które wyposażone są w prawidłowo działającą przydomową oczyszczalnię ścieków. Niebawem zaczną się kontrole.
Laboratoria genetyczne błyskawicznie dostosowały się do pandemii koronawirusa
Zwiększenie przepustowości, a tym samym liczby wykonywanych badań, to bezpośredni skutek pandemii koronawirusa. Najnowocześniejsze laboratorium genetyczne na Śląsku należące do firmy Gyncentrum może przeprowadzać do 6 tys. testów dziennie. O tym, w jaki sposób pandemia wpłynęła na działalność firm rozmawiano w trakcie XII Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.
Kolizja w Sulejowie. Jedno z aut blokowało wyjazd na Opoczno
W sobotę (05.09) około godziny 20.00 na skrzyżowaniu ulic Opoczyńskiej i Koneckiej w Sulejowie doszło do zderzenia SUV-a z lawetą. Rozbity Hyundai zablokował na kilkadziesiąt minut wyjazd w stronę Opoczna. Miejsce kolizji zabezpieczali strażacy z KSRG OSP w Sulejowie.
Od środy obowiązuje zakaz połączeń lotniczych do 44 krajów, m.in. do Hiszpanii
Z powodu epidemii, od środy do 15 września zaczyna obowiązywać zakaz międzynarodowych połączeń lotniczych do 44 krajów m.in. do Hiszpanii, Malty, Mołdawii, Czarnogóry, czy Stanów Zjednoczonych. Warunkowo zakaz nie będzie stosowany do czarterów wykonujących loty na zlecenie organizatora turystyki.
Zapraszają na uroczystości upamiętniające walki na Górach Borowskich
Co roku w Borowej na terenie gminy Wola Krzysztoporska, u stóp pomnika ku czci poległych we wrześniu 1939 r. organizowane są uroczystości upamiętniające żołnierzy zgrupowania gen. Ludwika Czyżewskiego. Tym razem odbędą się one 6 września (niedziela). Dzień wcześniej bohaterów Września’39 wspominać będą mieszkańcy Grocholic.
W piątek w Sulejowie upamiętnią rocznicę bombardowania miasta
4 września w Sulejowie tradycyjnie już upamiętnione zostaną ofiary bombardowania, do którego doszło w 1939 roku. W programie tegorocznej uroczystości znajduje się jeszcze jeden ważny punkt.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat