Ruch Obrony Polskiej Samorządności w województwie łódzkim powstał 1 lutego w Łodzi. W spotkaniu inauguracyjnym wzięło udział ok. 100 samorządowców z całego regionu w tym z Piotrkowa i okolic.
Od wyburzania murku oporowego rozpoczęła się przebudowa pasażu w ciągu ul. Starowarszawskiej w Piotrkowie. To pierwszy krok do budowy mediateki na placu Pofranciszkańskim.
Zmieniają się standardy segregacji odpadów w gminach. Jak bardzo i od kiedy?
Z okazji Światowego Dnia Radia 15 lutego w Bibliotece Pedagogicznej w Piotrkowie odbędzie się spotkanie z dziennikarzami Radia Strefa FM.
Po pierwsze pozbycie się tych urzędników, na których wpływa najwięcej skarg. Po drugie odchudzenie etatowe magistratu. Po trzecie, Urząd musi być otwarty i przyjazny mieszkańcom. No i po czwarte, przełamywanie stereotypów. Taką wizję Urzędu miał sekretarz miasta Piotrkowa… 20 lat temu. Jaka wizja przyświeca dziś kierującemu magistratem?
W czasie zimowej przerwy z Ośrodkiem Edukacji Artystycznej MOK atrakcji było co nie miara. Przede wszystkim ferie były bajecznie białe, co pozwoliło na zimowe szaleństwa, bitwy na śnieżki, lepienie bałwanów.
22-letni mieszkaniec gm. Aleksandrów wysiadł z zaparkowanego przy drodze auta kolegi, jak twierdził, tylko na chwilę. Zgubił się. Przy ujemnej temperaturze błądził po lesie przez kilka godzin.
Radni Piotrkowa podczas środowej sesji podjęli decyzję o nadaniu nazwy „Osiedla 800-lecia Miasta Piotrkowa Trybunalskiego” dla os. mieszkaniowego wielorodzinnego obejmującego obszar ograniczony ulicami: od północy ul. Wierzejską, od wschodu projektowaną drogą, od południa ul. Broniewskiego.
O marcowym koncercie węgierskiej Omegi i Michała Szpaka już wszyscy wiedzą. Ale to nie jedyni artyści, którzy w 2017 roku zagrają dla piotrkowian.
Bezrobocie spadło do poziomu najniższego od 27 lat. Nic tylko się cieszyć. Czy aby na pewno?