12 kwietnia przypada druga rocznica śmierci gen. bryg. Stanisława Burzy-Karlińskiego - legendarnego dowódcy partyzanckiego z okresu II wojny światowej, przez stalinowski sąd skazanego na karę śmierci, więźnia Wronek.
- Chrzanił jak Piekarski na mękach - tak koncepcję Antoniego Macierewicza przeniesienia do Piotrkowa Trybunału Konstytucyjnego ocenił jego były prezes prof. Andrzej Rzepliński. Sędzia był we wtorek gościem w Radiu Strefa FM.
Piotrkowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże paliw ze stacji benzynowych. Sprawcy pojawiali się przed dystrybutorem wypożyczonym fiatem ducato, jednak z przepiętymi tablicami rejestracyjnymi, które wcześniej ukradli z innego auta. Po zatankowaniu, odjeżdżali bez uiszczania opłaty.
W gminie Czarnocin zapachniało Wielkanocą - wójt oraz koła gospodyń wiejskich tej gminy zaprosili mieszkańców na III Koszyczek Wielkanocny.
Zainteresowanie programem wymiany ogrzewania przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Piotrkowianie złożyli bowiem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska ponad 300 wniosków o dopłaty. Pośrednikiem w załatwianiu sprawy jest Urząd Miasta.
W sobotę 1 kwietnia odbędzie się kolejny spacer w ramach „Trybunalskich spotkań z 800-leciem”. Tym razem tematem przewodnim spotkania będzie Piotrków Trybunalski doby Jagiellonów.
Na piątek Związek Nauczycielstwa Polskiego zaplanował strajk w placówkach oświatowych. Ma to oczywiście związek z reformą oświaty. Zgodnie z zapowiedziami strajkujący nauczyciele 31 marca mają „powstrzymać się od świadczenia pracy”. W jakim stopniu strajk obejmie szkoły w Piotrkowie?
Znamy nazwy skrzyżowań alei 800-lecia z ulicami Twardosławicką i Wojska Polskiego. Pora przyzwyczajać się do rond Zygmunta Zaremby i ronda Ofiar Rzezi Wołyńskiej.
... moglibyśmy nazywać go Jagiellońskim - czytamy na stronie Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie. 1 kwietnia odbędzie się kolejny spacer w ramach "Trybunalskich spotkań z 800-leciem". Tym razem tematem przewodnim spotkania będzie Piotrków Trybunalski doby właśnie Jagiellonów.
Występuje u około 40 procent noworodków i niemowląt w wieku od 3 tygodnia do 5 miesiąca życia. Objawia się napadowym, niedającym się uspokoić płaczem, prężeniem ciała i podkurczaniem nóżek, często także twardym, napiętym brzuszkiem oraz ogólnym rozdrażnieniem. Kolka, bo o niej mowa, nie jest groźna dla zdrowia i życia maluszka, ale bardzo uciążliwa zarówno dla niego jak i jego rodziców. Zobacz, jak przetrwać okres kolki określany także mianem “100 dni płaczu”.