W środę 25 maja w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Jerozolimskiej 29 (czytelnia dla dorosłych) zorganizowany zostanie wykład Sebastiana Wojtasia (nauczyciela historii w ZSP nr 1) „Gloria Victis – sylwetka rotmistrza Witolda Pileckiego”. Po wykładzie przewidziana jest projekcja filmu Tadeusza Pawlickiego „Skazany na nieistnienie”.
Do rozdysponowania jest 20 mln, tymczasem na dofinansowanie czeka 7 projektów, w tym Piotrków z wnioskiem o pieniądze na budowę nowej biblioteki miejskiej.
Mieszkanie przy ulicy Mieszka I w Piotrkowie. Tutaj mieszka Rafał Szulecki wraz z konkubiną i kilkuletnim synkiem. Niestety od dłuższego czasu jego życie przysłania obawa, że zostanie wyrzucony ze swojego domu.
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie zaprasza dziś (sobota, 14 maja) na XV Kiermasz Taniej Książki.
Z okazji obchodów Tygodnia Bibliotek Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na imprezy i spotkania. W tym roku motywem przewodnim obchodów jest hasło "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę".
Na terenie Sulejowa, m.in. na wybranych przystankach autobusowych, pojawiły się gabloty informacyjno-ogłoszeniowe. Umieszczane będą w nich informacje dotyczące zarówno bieżących, jak i planowanych wydarzeń na terenie gminy oraz informacje niezbędne dla osób odwiedzających gminę (również w formie map).
Parkowanie – niełatwy manewr. Równoległe, prostopadłe i ukośne, precyzyjne, jak po sznurku... Kursanci ćwiczą je namiętnie tygodniami, aby zdobyć wreszcie upragnione prawo jazdy. Kiedy w końcu się to udaje i ruszymy, to kiedyś gdzieś musimy się zatrzymać. Wolne miejsce jest. Tylko czy można tam zaparkować?
Jak już wcześniej informowaliśmy - z wyremontowanego kosztem prawie miliona złotych budynku biblioteki miejskiej zaczyna odpadać tynk. Wczorajsze spotkanie inwestora, projektanta i wykonawcy prac nie przyniosło rezultatu.
Zdjęcie nadesłane przez użytkownika portalu na adres kontakt@epiotrkow.pl.
Pęknięte zbiorniki przepełniające się wodą gruntową i ciągła praca pomp pochłaniających prąd, zapychające się i zamarzające rury kanalizacyjne, poza tym nieestetyczny wygląd i zajęta duża przestrzeń - niektórzy mieszkańcy gminy Łęki Szlacheckich nie są zadowoleni z przydomowych oczyszczalni ścieków. W 2009 roku zamontowano ich sto, z czego ponad dwadzieścia procent było wadliwych. Okazuje się, że problem z przydomowymi oczyszczalniami mieli nie tylko niektórzy mieszkańcy miejscowości, ale też wójt, który z niesolidną firmą montującą tzw. „przydomówki” spotka się w sądzie. Problem ma też firma montująca, winna gminie ponad 800 tys. zł.