Dobiegła końca jedna z najważniejszych inwestycji w gminie Sulejów - budowa krytego basenu pasywnego. W sobotę (16.10) będzie można zwiedzić pływalnię, a już od poniedziałku będzie można w niej pływać.
Klienci indywidualni nie mogą korzystać z basenu przy ul. Próchnika w godzinach popołudniowych, bo ten przeznaczony jest wówczas tylko dla grup zorganizowanych. Czy przez obecną organizację czasu funkcjonowania pływalni cierpią amatorzy pływania?
20 sierpnia został otwarty nowoczesny kompleks basenowy przy ul. Św. Jadwigi Królowej w Radomsku. W jego skład wchodzą trzy baseny - sportowy, rekreacyjny i brodzik dla dzieci - sauny, część hotelowa i zewnętrzny wodny plac zabaw.
O potrzebę powstania odkrytego basenu w naszym mieście pytali słuchaczy radia Strefa FM prowadzący wtorkowy magazyn Magiel. Dyskusja ta powraca w każde wakacje, a piotrkowianie licznie się w tym temacie wypowiadali także w tym roku. O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy również opozycyjną radną oraz dyrektora OSIR-u.
Od piątku (28 maja) będzie można korzystać z obu piotrkowskich basenów. Jak zapewnia Leszek Heinzel, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie, obiekty są gotowe na przyjęcie amatorów pływania.
Trwa zalewanie wodą największego basenu na świecie, znajdującego się 90 km od Piotrkowa w podwarszawskim Mszczonowie. Deepspot, bo tak nazywa się 50 milionowa inwestycja niewątpliwie stanie się światową atrakcją dla nurków. Na teren zalewanego obiektu weszli, i już w nim zanurkowali, pasjonaci tego sportu z Piotrkowa.
Fundamenty pierwszego w Polsce basenu pasywnego i sportowej hali pasywnej, które powstają w Sulejowie, są już prawie gotowe. W poniedziałek, 17 sierpnia plac budowy odwiedzili burmistrz Wojciech Ostrowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie Bartosz Borkowski i radny Jarosław Sarlej.
Od 8 czerwca Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piotrkowie zaprasza do korzystania z basenu. Jako pierwsza uruchomiana zostanie pływalnia przy ul. Próchnika.
W Sulejowie wkrótce ruszy budowa pasywnego basenu - pierwszego tego typu w Polsce. Dzieciaki będą mogły uczyć się pływać w bezpiecznych warunkach, ale to ważna inwestycja dla wszystkich mieszkańców gminy Sulejów, którzy często odpoczywają nad Pilicą i Zalewem Sulejowskim. Umowa z wykonawcą została podpisana w poniedziałek 25 maja, a pierwszy szpadel zostanie wbity prawdopodobnie na początku czerwca.
Przez epidemię koronawirusa z użytku wyłączone są m.in. miejskie pływalnie. Ośrodek Sportu i Rekreacji wykorzystał czas przestoju na remont.