Po południu nie popływasz na Próchnika

Piątek, 08 października 202128
Klienci indywidualni nie mogą korzystać z basenu przy ul. Próchnika w godzinach popołudniowych, bo ten przeznaczony jest wówczas tylko dla grup zorganizowanych. Czy przez obecną organizację czasu funkcjonowania pływalni cierpią amatorzy pływania?

Ładuję galerię...

Jeden z czytelników portalu zwrócił się do nas z prośbą o interwencję w sprawie godzin funkcjonowania basenu przy ul. Próchnika.

- Ostatnie wejście indywidualne jest do 14.45, później na basenie są przyjmowane tylko grupy. Można skorzystać z basenu na Belzackiej, ale tam obłożenie w godzinach popołudniowych jest tak duże, że utrudnia to spokojnie uprawianie pływania - zwracał uwagę jeden z internautów, prosząc o interwencję w Ośrodku Sportu i Rekreacji.

 

Z niedogodności zdaje sobie sprawę kierujący OSiR-em Leszek Heinzel. Jak wyjaśnia dyrektor placówki, powodem takiej sytuacji są obostrzenia covidowe i konieczność dostosowania obłożenia na obu pływalniach do obowiązujących limitów.

- W tej chwili można obłożyć 75 % nominalnej pojemności basenu, dlatego musieliśmy któryś z basenów przeznaczyć wyłącznie dla grup zorganizowanych. Jeżeli ograniczymy wejścia indywidualne na pływalni przy ul. Próchnika, nie będzie to tak dotkliwe dla mieszkańców, jak zrobienie tego na obiekcie przy ul. Belzackiej - wyjaśnia Leszek Heinzel, prosząc użytkowników o wyrozumiałość w tej wyjątkowej sytuacji.
- Bardzo dobrze, że chcemy korzystać z basenów i chcemy aktywnie spędzać czas, ale my musimy zadbać o bezpieczeństwo, czyli to co jest dobrem nas wszystkich.

 

Jak dodaje dyrektor Heinzel, taka organizacja pracy basenów będzie funkcjonować jeszcze przez dłuższy czas. Ewentualna zmiana nastąpi po całkowitym zniesieniu obostrzeń związanych z covid-19.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

GOŚĆ111 ~GOŚĆ111 (Gość)11.10.2021 20:10

Witam.
Chodzę na basen od kilku lat i oto moje spostrzeżenia:
1. Cena za ten basen to jest skandal, przykład przed pandemią był karnet za 400 zł i na nim było 40% rabatu, cena biletu oscylowała chyba w granicach 12-14 zł ( nie pamiętam dokładnie ). W tej chwili najdroższy karnet to 300 zł i na nim jest 20% rabatu a cena wejścia na basen to 16 zł. SKANDAL!!!!!
2. Kultura osobista osób tam pracujących, Pan który mieszka na wyzwolenia i obsługuje ludzi nie posiada jakichkolwiek manier. Nie potrafi powiedzieć dzień dobry ani do widzenia. Mało tego czasami nawet sprzecza się z klientami.
3. Czystość tego obiektu jak i warunki sanitarne powinny być poddane jakiejś kontroli, syf pod prysznicami, często brak ciepłej wody, brak mydła w pojemnikach, sprzątaczka która wchodzi do męskiej szatni jak do siebie nie patrząc na to że np ktoś się przebiera.
4. Ratownicy..... do niektórych brak zastrzeżeń ale co niektórzy powinni się zastanowić nad swoim zawodem, patrząc non stop w ekran telefonu nie da się pilnować ludzi pływających- CZŁOWIEK TONIE W CISZY.....
Na koniec proponuję zrobić cenę 50 zł za godzinę i na basen niech chodzi tylko piotrkowska :ELITA....

30


Załamana ~Załamana (Gość)10.10.2021 22:49

I tak hitem są puste dyspozytory mydła pod prysznicami. Na moje skargi, pan z personelu kazał mi czytać kartkę na szybie recepcji a tam kuriozalna informacja, że w związku z obostrzeniami Covid ograniczają dostęp do mydła. Serio Bareja by tego nie wymyślił. Zrezygnowałam z tej urynoterapii.

20


mieszkaniec Piotrkow ~mieszkaniec Piotrkow (Gość)10.10.2021 07:46

Basen przy ulicy Próchnika stwarza problem innego rodzaju dla mieszkańców bloków tam żyjących - BRAK MIEJSC PARKINGOWYCH. Przyjeżdżają pływacy albo rodzice dzieci pływających i jest klops. Mieszkańcy bloków po pracy nie mają gdzie samochodu zostawić i spokojnie iść do domu odpocząć, zjeść obiad itd. Kilka razy przejechać trzeba dookoła aż ktoś zwolni miejsce. Miejsce na przebudowanie tego odcinka ulicy jest tak aby wydzielić miejsca postojowe po obu stronach jezdni. I to dzieje się wszystko blisko i pod nosem urzędników miejskich z ich pryncypałem. Okres rządów Pana Prezydenta CeHa w mieście to czas stracony i stracone pieniądze na bardzo wiele niepotrzebnych mieszkańcom rzeczy. W innych miejscach sąsiednich - Tomaszów Radomsko Bełchatów Opoczno pod względem organizacji i zarządzania miastem jest o 100% lepiej mimo podobnych trudności finansowych jak w Piotrkowie. Bardzo dużo zależy od ludzi i ich zaangażowania pomysłów pracowitości i słuchania mieszkańców. Ciekawa będzie walka przed wyborami samorządowymi bo układ piotrkowski może się rozlecieć gdyż to ostatnia kadencja tego nieszczęsnego prezydenta. Co w zamian? Pewnie nic lepszego oby nie było jeszcze gorzej. Pozdrawiam i kłaniam się.

30


go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)09.10.2021 05:32

W mieście są potrzebne dobre zakłady pracy godne zarobki miej budów mieszkań bo to tylko dla bogaczy jest budowane,nie ma w mieście prawdziwego kąpieliska jak np w przedborzu nie ma basenu odpowiedniego darmowych mzk dla mieszkańca nie ma naprawdę nic

30


Eee ~Eee (Gość)09.10.2021 00:16

Nie no ta galeria zdjęć jest super????

30


aha ~aha (Gość)08.10.2021 14:17

Oba baseny standardem urągają nawet czasom PRL. Syf, grzyb, zimna woda, niedziałające prysznice, brak mydła. Na obu basenach na 6 torów grupy (liczące czasami po kilka osób) zajmują torów 4. Reszta ludzi stłoczona na dwóch torach - nie ma żadnego komfortu pływania. Woda od chloru jest tak żrąca, że wywołuje podrażnienia skóry oraz oczu. W dodatku na obiekcie czuć non stop zapach moczu. Toalety są po prostu brudne, aż strach wejść. Sauny też bardzo często nie działają. Cena za takie "luksusy" to 16 złotych za godzinę - w innych miastach jest zdecydowanie taniej za wyższy standard oraz więcej atrakcji. Ceny wzrosły w przeciągu kilku lat z poziomu 5 złotych do obecnego. Baseny w tym mieście to tragedia - władze robią wszystko, by zniechęcić mieszkańców (w szczególności młodzież do sportów wodnych). HORROR!!!

230


Miś ~Miś (Gość)08.10.2021 20:33

Mogliście wybrać innego włodarza to teraz zamiast mediateki mielibyście basen jak np. w Tomaszowie. Tam włodarz ma dużo lepsze pomysły jak wykorzystać dobrze fundusze i żeby mieszkańcy skorzystali. Nam najwidoczniej potrzebne biblioteki...

51


dekkers ~dekkers (Gość)08.10.2021 21:10

Nigdy jeszcze nie byłem na basenie...

13


zestresowany ~zestresowany (Gość)08.10.2021 20:46

A jak latem tego roku był "basen" przy zbiegu kilku ulic, w tym ul. Wojska Polskiego, to nikt nie chciał pływać. Któż wam dogodzi.

42


Tańczący z baranami ~Tańczący z baranami (Gość)08.10.2021 13:57

Wystarczy poszperać, kto prowadzi te zajęcia dla grup i wszystko będzie jasne.

60


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat