W całym kraju nie ustają protesty w sprawie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji. W piątek wieczorem piotrkowianie protestowali w Rynku Trybunalskim, a w sobotę kobiety spotkały się "na spacerze". Przeszły ulicami Piotrkowa, głośno manifestując swoje poglądy.
Frekwencja spontanicznego zgromadzenia w Rynku Trybunalskim zaskoczyła wszystkich. W piątkowy wieczór na Starówkę przyszło kilkaset osób, by protestować przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.
W czwartek zapadł wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji. Orzekł, że usunięcie płodu w przypadku stwierdzenia jego ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby jest niezgodne z konstytucją. W całej Polsce trwają protesty wobec tego orzeczenia. W piątek wieczorem swój cichy protest planują też mieszkańcy Piotrkowa. Zapowiadają – za pośrednictwem Facebooka – zapalenie zniczy przed piotrkowską siedzą PiS w Rynku Trybunalskim. Ile osób pojawi się o godz. 19.00 na Starówce? Przekonamy się za kilka godzin.
We wrześniu rozpoczął się nowy rok szkolny, w związku z pandemią zabrakło jednak wspólnego spotkania całej społeczności szkolnej. Nieco więcej szczęścia mieli uczniowie klas pierwszych. Ich powitanie w murach szkolnych było bardziej uroczyste.
W 2019 roku na polskich drogach statystycznie każdego dnia ginęło 8 osób. Najwięcej zgonów odnotowano w wypadkach z udziałem samochodów osobowych. Odsetek ofiar śmiertelnych we wszystkich zdarzeniach (kolizje i wypadki) dla aut osobowych był jednak najniższy i wyniósł 0,5%.
Kilkadziesiąt maszyn rolniczych w żółwim tempie przejechało w środę ulicami Piotrkowa. Wcześniej przed biurami poselskimi w Piotrkowie pojawiły się taczki z obornikiem. To kolejny protest rolników z powiatu piotrkowskiego, którzy wyrażają swój sprzeciw wobec "Piątki dla zwierząt".
20 tysięcy specjalnych toreb przekazała do wszystkich parafii w archidiecezji łódzkiej tutejsza Caritas, zapraszając tym samym do włączenia się w ogólnopolską akcję wsparcia najuboższych w okresie poprzedzającym Światowy Dzień Ubogich.
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński przedstawił obecną sytuację epidemiczną na terenie województwa łódzkiego, poinformował dziennikarzy o stanie przygotowania służby zdrowia, a także zaznajomił przedstawicieli mediów z planami działań na najbliższą przyszłość.
W związku z remontem ul. Rakowskiej i budową autostrady A1 przejazd przez Piotrków jest bardzo utrudniony. Częstym zjawiskiem stało się blokowanie ronda przy Wolborskiej i Miast Partnerskich przez samochody ciężarowe. Jak udało nam się ustalić, ma to spory wpływ na kursowanie autobusów linii nr 2 i 5 w kierunku Meszcz.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę miast i powiatów objętych (od soboty) czerwoną strefą bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa. Piotrków nadal pozostaje w czerwonej strefie, dodatkowo objęte nią zostały m.in. powiaty piotrkowski, bełchatowski i radomszczański. Ponadto premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej przedstawił nowe obostrzenia.