"Zachowaj Trzeźwy Umysł" to ogólnopolska kampania profilaktyczna, w którą włączył się także Piotrków. Jej celem jest informowanie dzieci i młodzieży o zagrożeniach wynikających z uzależnień oraz promowanie zdrowego trybu życia i kreatywnych sposobów spędzania czasu. Uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji odbyło się w piotrkowskim MOK-u.
Do niedawna walczyli w jednej drużynie, teraz rywalizują. AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski zmierzy się w środę, 15 listopada w Zgierzu z zespołem Boruta-Olimpijczyk Zgierz i Radom. To będzie pierwszy mecz rundy rewanżowej PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, a to oznacza, że zapaśnicy będą walczyć w innych kategoriach wagowych.
Zadebiutował w 1967 roku w tygodniu harcerskim „Na przełaj”. Andrzej Grabowski – pisarz, poeta, kawaler Orderu Uśmiechu w młodości związany z Piotrkowem obchodzi w tym roku 50-lecie debiutu.
W najbliższą niedzielę, 12 listopada, o godzinie 18.00 w Centrum Idei ku Demokracji odbędzie się spektakl słowno-muzyczny pt. "Twórczość Feliksa Nowowiejskiego - jej patriotyczne przesłanie dla następnych pokoleń". W trakcie koncertu zostaną wykonane pieśni patriotyczne Feliksa Nowowiejskiego, poezja, słowo wiążące, a punktem kulminacyjnym spektaklu będzie nauka pieśni ROTA i wspólne jej wykonanie. W koncercie wystąpią profesjonalni muzycy.
Zaapelowała do prezydenta Krzysztofa Chojniaka i starosty Stanisława Cubały poseł Anna Milczanowska, który zorganizowała we wtorek konferencję prasową, poświęconą likwidacji poradni POZ przy ulicy Dmowskiego. Od 6 listopada lekarze, którzy jeszcze do niedawna tam pracowali przyjmują pacjentów w przychodni w Alei Armii Krajowej. Uczestnicy wtorkowego spotkania chcieliby pozostawienia poradni w dotychczasowym miejscu.
Wielkimi krokami zbliża się premiera filmu „Listy do M. 3”, którego część akcji rozgrywa się w Piotrkowie. Co sprawiło, że nasze miasto zagrało w kontynuacji zwariowanych przygód Mikołaja Mela? – o to zapytaliśmy scenarzystę filmu Mariusza Kuczewskiego.
Zdobywcami głównych nagród tegorocznej edycji festiwalu „Trybuna Teatru” zostały zespoły ze Świdnika i Radomia – teatry PUK-PUK i Resursa. VII Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru” zakończył się w niedzielę, 5 listopada. W festiwalu wzięło udział dziesięć zespołów teatralnych z całego kraju.
Ponoć na alkohol my – piotrkowianie wydajemy bagatela 70 mln zł rocznie. To dwa razy więcej niż krytykowana budowa mediateki. Pijemy coraz więcej, nic więc dziwnego, że jak bumerang powraca pytanie, czy Piotrków Trybunalski potrzebuje izby wytrzeźwień.
Sobota upłynęła w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie pod znakiem konkursowych zmagań amatorskich teatrów młodzieżowych i dorosłych. W ramach drugiego dnia festiwalu „Trybuna Teatru” na piotrkowskiej scenie zaprezentowano osiem spektakli. Odbyły się również warsztaty aktorskie.
Spektaklem „Mąż mojej żony” w wykonaniu Formacji Artystycznej KANDYD 2 zainaugurowano w piątek, 3 listopada, w Miejskim Ośrodku Kultury VII Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych „Trybuna Teatru”. W tegorocznej edycji festiwalu bierze udział dziesięć zespołów teatralnych z całej Polski. Ich zmagania na piotrkowskiej scenie będzie oceniać jury złożone z zawodowych aktorów, wśród których jest Dominika Ostałowska.