Sławomir Szmal i Radosław Wasiak, byli reprezentanci Polski w piłce ręcznej, odwiedzili w środę uczniów Szkoły Podstawowej w Witowie Kolonii, by wspólnie potrenować i porozmawiać o sporcie. W spotkaniu uczestniczyli również Marek Sobolczyk, prezes Łódzkiego Związku Piłki Ręcznej oraz młodzież z pobliskich szkół.
W środę rano rozpoczęła się kolejna w tym roku akcja "Smog", podczas której policjanci będą prowadzić kontrole emisji spalin - poinformowało Biuro Ruchu Drogowego KGP. Jeśli stwierdzą naruszenie norm ochrony środowiska, mogą zatrzymać dowód rejestracyjny oraz nałożyć mandat do 500 zł.
W sobotę, 8 lutego mieszkańcy Rokszyc zebrali się, by posprzątać swoją miejscowość. W akcji wzięło udział kilkanaście osób, w tym dzieci i młodzież.
Andrzej Duda prowadzi w sondażu prezydenckim także w województwie łódzkim. Tak wynika z sondażu Ośrodka Badań Dobra Opinia dla „Dziennika Łódzkiego".
Leasing samochodu to alternatywa dla kredytu na samochód, na którą często decydują się firmy. Korzystne sposoby rozliczeń związanych z leasingiem, możliwość wykupienia auta po korzystnej cenie, ale również opcja wypowiedzenia umowy i zrezygnowania z samochodu, jeśli ten okaże się niepotrzebny, to tylko kilka zalet leasingu.
Magomedmurad Gadżijew, zapaśnik piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego, został mistrzem Europy w kat. 70 kg. To już kolejny krążek reprezentanta Polski, wywalczony podczas europejskiego czempionatu. Murad jest obecnie najlepszym w kraju zawodnikiem, walczącym w stylu wolnym.
W Piotrkowie Trybunalskim na koniec 2018 były 82, natomiast na koniec 2019 - 85 ważnych licencji na wykonywanie krajowego transportu drogowego w zakresie przewozu osób taksówką. Czy w mieście, w którym żyje około 70 tys. mieszkańców taka liczba taksówek jest za duża, a może zbyt mała?
W piątek (14 lutego) przypada 78. rocznica powstania Armii Krajowej. W Piotrkowie z tej okazji przedstawiciele miasta na czele z prezydentem Krzysztofem Chojniakiem oraz wiceprzewodniczącym Rady Miasta Ludomirem Penciną złożyli kwiaty przed pomnikiem Grobu Nieznanego Żołnierza, tablicą poświęconą gen. Stefanowi Roweckiemu oraz przed jego popiersiem w alei 3 Maja.
Bartosz Skóra, zapaśnik AKS Piotrków został najlepszym sportowcem powiatu piotrkowskiego. W czwartek w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie odbyło się podsumowanie roku sportowo – turystycznego. Nagrody i puchary otrzymali sportowcy, trenerzy, działacze, przedstawiciele samorządów i szkół.
Członek Twojej rodziny cierpi na nowotwór? Leczenie nie daje poprawy, a choroba przechodzi w stadium terminalne? W desperacji szukasz lekarzy, funduszy, ośrodków? Z niechęcią wpisujesz w wyszukiwarkę „hospicjum stacjonarne województwo łódzkie”. W napięciu obserwujesz ładowanie strony… Brak wyników. Z tą ponurą rzeczywistością mierzy się blisko 2,5 miliona mieszkańców województwa łódzkiego. Czy to się wkrótce zmieni? Jest na to szansa. Trwa zbiórka pieniędzy na budowę hospicjum w Tomaszowie Mazowieckim.