250 tys. zł - tyle na rok 2011 zarezerwowało miasto na renowację i rewitalizację piotrkowskich zabytkowych obiektów sakralnych. Już w marcu tego roku komisja zadecyduje, które kościoły będą mogły skorzystać z miejskich pieniędzy. W ubiegłym roku taka sama suma podzielona została między osiem kościołów. Dzięki tym funduszom wykonano szereg prac konserwatorskich. Kto ile otrzymał i co dzięki temu naprawił?
YouTube, to kolejne miejsce, po portalu społecznościowym Facebook, na którym postanowiła zaistnieć Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim.
Które szkoły w Piotrkowie są najlepsze? Istnieją różne kryteria ocen i zestawień. Te najbardziej miarodajne – średnie wyniki egzaminów końcowych – co roku prezentowane są na posiedzeniu Komisji Oświaty, Nauki, Kultury i Kultury Fizycznej w piotrkowskim Urzędzie Miasta. Liczby nie kłamią. Najlepsze piotrkowskie szkoły to: SP nr 12, Gimnazjum nr 4, III LO oraz ZSP nr 1.
W jej zasobach mieszka prawie 14 tysięcy osób. W jej budynkach funkcjonują szkoły, sklepy, markety, obiekty sportowe, od niedawna nawet galeria. Dziś w piotrkowskim hotelu Agat Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Juliusza Słowackiego obchodziła 30-lecie swojego istnienia.
Wiosną ruszy budowa szkoły w Trzepnicy w gminie Łęki Szlacheckie. Jak podkreśla Wojciech Błaszczyk, wójt gminy - to jedna z kluczowych inwestycji w tegorocznym budżecie.
Prace sezonowe dla nastolatków, oferty pracy dorywczej dla młodzieży uczącej się i wiele innych... Oferty dla młodych mieszkańców powiatu piotrkowskiego w jednym miejscu będzie skupiał Punkt Pośrednictwa Pracy otwarty przez Ochotniczy Hufiec Pracy w Piotrkowie.
- Ludzie, na miłość boską! Zastanówcie się! Nie kierujcie się swoimi emocjami! - grzmiał wójt Woli Krzysztoporskiej podczas ubiegłotygodniowej sesji Rady Gminy.
Decyzją prezesa Zarządu PFRON, Piotrków Trybunalski otrzymał 1 mln 340 tys. 764 zł na realizację zadań z zakresu rehabilitacji społecznej i zawodowej. Przyznana na rok 2011 kwota jest mniejsza o ponad 235 tys. w stosunku do wykonania zadań z roku ubiegłego.
Dziurawe drogi to problem, na który szczególnie wyczuleni wydają się być piotrkowianie, zwłaszcza pod koniec zimy. Plan remontów dróg przedstawiony przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zakresem prac z nóg nie zwala. Dziś już wiemy, że - wbrew zapowiedziom - w najbliższym czasie nie doczekamy się remontu ul. Wojska Polskiego czy Alei Sikorskiego.
Do końca lipca zakończą się prace przy budowie ronda u zbiegu ulic: Wolborska, Rzemieślnicza, Wierzejska i Wyzwolenia. Do tego czasu kierowców czeka jednak sporo utrudnień.