Zakończył się pierwszy z egzaminów, z którymi mierzą się ósmoklasiści. W tym roku w ramach sprawdzianu z języka polskiego uczniowie musieli wykazać się znajomością m.in. "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Zadowolenie z takiego obrotu spraw było zróżnicowane.
Uczniowie ósmych klas, którzy od 24 do 26 maja pisali egzaminy z języka polskiego, matematyki i języka obcego, mogą już odetchnąć z ulgą. Teraz pozostało tylko czekanie na wyniki.
Trwają egzaminy, które będą miały znaczący wpływ na ich przyszłość, związaną z edukacją w szkole średniej. Jakie towarzyszyły im nastroje po spotkaniu z królową nauk?
Wystartował egzamin ósmoklasisty. To pierwszy tak ważny sprawdzian w życiu młodych ludzi, do którego przystąpienie jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Dziś uczniowie pisali język polski.
Spowodował wypadek i uciekł. Potrącił dwie osoby. Nastolatka nie udało się uratować.
Młodzi sportowcy chcą powalczyć na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży, które pod koniec maja zostaną zorganizowane w Dźwirzynie w województwie zachodniopomorskim. Dwie drużyny piłkarzy ręcznych złożone z uczniów Szkoły Podstawowej nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim, potrzebują jednak wsparcia finansowego.
Jeden z nauczycieli pracujących w Szkole Podstawowej nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim został zakażony koronawirusem. W związku z tym, łącznie 111 osób, które miały kontakt z pedagogiem do piątku (05.11.2021) będzie uczyć się zdalnie.
Uczniowie uczęszczający do klas I-III wrócili do szkół. Ostatni raz w szkolnych ławach siedzieli 6 listopada. Później ze względu na epidemię koronawirusa musieli brać udział w lekcjach on-line. Starsze roczniki nadal uczą się zdalnie.
Wielu uczniów wróciło by kontynuować naukę, ale jest też liczna grupa dzieci i młodzieży, która dopiero rozpoczyna naukę w klasach pierwszych. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele wraz z dyrekcją szkół musieli przestawić się na nowe zasady nauczania w dobie pandemii.
Ta wiekowa dama na co dzień jest raczej niedostępna przeciętnemu piotrkowianinowi, bowiem zamieszkuje dzwonnicę przy dawnym kościele Dominikanów. Jest najstarszym piotrkowskim dzwonem. Nosi miano Klara. W odróżnieniu od innych – jak chociażby dzwony z fary czy jezuickie – uniknęła zniszczenia podczas wielkich pożarów miasta czy wojennej konfiskaty. Odlano ją w 1615 roku. Pamięta więc czasy, gdy do Piotrkowa zjeżdżał na obrady Trybunał Koronny, kiedy obradowały tu synody prowincji gnieźnieńskiej, i gdy na miasto spadały bomby niemieckiego Luftwaffe...