Advertisement

Połamania długopisów dla ósmoklasistów (ZDJĘCIA)

ePiotrkow Wtorek, 24 maja 202229431
Wystartował egzamin ósmoklasisty. To pierwszy tak ważny sprawdzian w życiu młodych ludzi, do którego przystąpienie jest warunkiem ukończenia szkoły podstawowej. Dziś uczniowie pisali język polski.

Ładuję galerię...

 Spodziewam się "Balladyny". Boję się "Pana Tadeusza", ale według mnie będą "Kamienie na szaniec". Chciałabym, aby był "Latarnik". Czuję się w miarę dobrze. Nie ma stresu - tak przed egzaminem mówili uczniowie SP nr 16 w Piotrkowie. 

W tym roku egzamin nie jest przeprowadzany w rygorze sanitarnym, takim, jaki obowiązywał, w związku z epidemią COVID-19, w ubiegłym roku i dwa lata temu. 

Uczniowie są uśmiechnięci i cieszą się, że mogą przystąpić do egzaminu bez maseczek. W naszej szkole mamy 110 zdających, 5 klas kończących. Myślę, że poradzą sobie bez problemu - podkreśla Robert Bednarek, dyrektor "szesnastki".

 

Już po zakończeniu zmagań z językiem polskim, niektórzy uczniowie mieli mieszane uczucia.

Spodziewaliśmy się jednak czegoś innego, a musieliśmy zmierzyć się z "Zemstą". To duża niespodzianka, dla mnie na minus. Trzeba było też napisać rozprawkę i to poszło nieźle - mówi jeden z uczniów. - A dla mnie z kolei ta lektura była szczęśliwym wyborem. Zresztą polskim specjalnie się nie przejmowałam, gorzej może być z matematyką - dodaje jego koleżanka.


Wynik egzaminu ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej. Połowa punktów, to właśnie punkty za egzamin, a druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia.

 

Wyniki zostaną ogłoszone 1 lipca. 

 

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dzioucha ~Dzioucha (Gość)24.05.2022 10:23

Powodzenia!

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat