„Wyobraźnią sięgać trzeba dalej niż do wyborów, wyżej niż stan konta w banku. Patriotyzm wymaga mądrości i odpowiedzialności…” - tak prezydent Krzysztof Chojniak mówił podczas piotrkowskich obchodów 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
"Czerwone maki na Monte Cassino", "My pierwsza brygada", "Białe róże" czy "O mój rozmarynie" i "Mury", to tylko część z utworów, które można było usłyszeć oraz zaśpiewać wraz z chórem w czwartkowe popołudnie w Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie. Śpiewaniem pieśni patriotycznych zainaugurowano miejskie obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Ponad pięćdziesięcioosobowy chór, soliści, piękne recytacje i historyczne fakty przedstawione przez lektorów, a to wszystko w plenerze. Tak wyglądały obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w II Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej - Curie w Piotrkowie Trybunalskim.
11 listopada, w godzinach przedpołudniowych, ulegną zmianie trasy przejazdów autobusów komunikacji miejskiej.
11 listopada w całym kraju świętować będziemy Narodowe Święto Niepodległości. W każdej z gminy zaplanowano uroczyste obchody. Zebraliśmy informacje, co, gdzie i kiedy będzie się działo.
Już po raz kolejny obchody Święta Niepodległości w Piotrkowie rozpoczną się od wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Ta tradycja obecna w Piotrkowie jest już od 2010 roku.
W poniedziałek w Gorzkowicach zainaugurowano patriotycznych tydzień, którego zwieńczeniem będą uroczystości Święta Niepodległości. Podczas pierwszego dnia wydarzeń nie zabrakło gości oraz biało-czerwonych symboli i artystycznych występów.
"Niepodległość Mamy we krwi" - pod takim hasłem w Wolborzu zorganizowana zostanie zbiórka krwi. Wydarzenia zaplanowano na najbliższą niedzielę.
11 listopada świętować będziemy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Znamy już program uroczystości, które odbędą się w Piotrkowie.
Obelisk upamiętniający 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości znajduje się w Gomulinie od 2018 roku. Ustawiono go przy strażnicy miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej i Domu Ludowym, aby podkreślić wagę wydarzenia sprzed ponad wieku.