Patriotyczne śpiewanie w Centrum Idei ku Demokracji

Strefa FM Czwartek, 10 listopada 202212
"Czerwone maki na Monte Cassino", "My pierwsza brygada", "Białe róże" czy "O mój rozmarynie" i "Mury", to tylko część z utworów, które można było usłyszeć oraz zaśpiewać wraz z chórem w czwartkowe popołudnie w Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie. Śpiewaniem pieśni patriotycznych zainaugurowano miejskie obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Ładuję galerię...

Wydarzenie już tradycyjnie zgromadziło licznie piotrkowian, którzy w ten sposób chcieli zamanifestować swój patriotyzm. Na początek odśpiewano hymn państwowy. Następnie rozpoczął się występ Chóru Jana z Ręczna, który poprowadził tę wyjątkową uroczystość. Usłyszeć można było te znane, i mniej znane utwory muzyczne nawiązujące do walk narodowowyzwoleńczych. Nie zabrakło "Dziś do ciebie przyjść nie mogę", "Przybyli ułani" czy "Żeby Polska".


Drugi dzień świętowania rozpocznie się liturgią odprawioną w kościele oo. Bernardynów w intencji Ojczyzny. Początek eucharystii o godzinie 10. Po mszy świętej odbędą się uroczystości na placu Tadeusza Kościuszki: ceremonia wojskowa z asystą Kompanii Honorowej 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego, po której okolicznościowe przemówienie wygłosi prezydent Krzysztof Chojniak. Następnie przybyłe delegacje złożą kwiaty przy pomniku Grobu Nieznanego Żołnierza.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (12)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)11.11.2022 08:55

Marian wytrwał?

81


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)11.11.2022 09:01

Ku demokracji? To my mamy demokrację obecnie ani wolności ani demokracji tej było dużo więcej za komuny
Wciskają kit młodzieży aż miło i wstyd ,ze zakłamuje się historię prawdziwa data niepodległości to 28 czerwca

43


Pat ~Pat (Gość)11.11.2022 08:39

Ważne, że młodzieży było bardzo dużo.

81


mag ~mag (Gość)11.11.2022 07:48

Czerwone maki to tak pasują do tego święta jak kwiatek do kożucha.

62


ja ~ja (Gość)10.11.2022 20:11

I co, pszybyli ułani pod łokienko??? Cha, cha, cha!!!

38


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat