Artykuły do tagu: Pieśni

Śpiewające rozpoczęcie obchodów [ZDJĘCIA i FILMY]
Dwa piotrkowskie chóry, setki mieszkańców miasta i regionu, nowoczesne wnętrza mediateki i wyjątkowe dla historii Polski pieśni - tak wyglądało miejskie rozpoczęcie obchodów 105. rocznicy odzyskania niepodległości.
Świętowanie Niepodległości w Wolborzu (ZDJĘCIA)
Zainaugurowała je Msza Święta za Ojczyznę w kolegiacie. Następnie odbył się koncert finałowy patriotycznych pieśni, a na koniec złożono kwiaty Marszałkowi.
Patriotyczne śpiewanie w Centrum Idei ku Demokracji
"Czerwone maki na Monte Cassino", "My pierwsza brygada", "Białe róże" czy "O mój rozmarynie" i "Mury", to tylko część z utworów, które można było usłyszeć oraz zaśpiewać wraz z chórem w czwartkowe popołudnie w Centrum Idei ku Demokracji w Piotrkowie. Śpiewaniem pieśni patriotycznych zainaugurowano miejskie obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Już po raz kolejny obchody Święta Niepodległości w Piotrkowie rozpoczną się od wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych. Ta tradycja obecna w Piotrkowie jest już od 2010 roku.
Patriotyczne pieśni rozbrzmiewały w Centrum Idei ku Demokracji
Tradycyjnie w wigilię Święta Niepodległości mieszkańcy Piotrkowa wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne.
Moc atrakcji w gminie Aleksandrów
Animacje dla dzieci, degustacje potraw oraz wieczorna zabawa z DJ-em to tylko część atrakcji, które przygotowano z okazji dożynek sołeckich w gminie Aleksandrów. Wydarzenie odbędzie się w sobotę o godzinie 17.00 w Niewierszynie.
Karnawałowa Strauss Gala zawita do Piotrkowa
Na wielbicieli twórczości Johanna Straussa oraz opery i operetki czeka nie lada gratka. Już pod koniec stycznia w Piotrkowie odbędzie się Karnawałowa Strauss Gala. Na scenie MOK-u wystąpią znakomici soliści scen polskich i europejskich.
Uroczyste śpiewanie pieśni patriotycznych
Pięknie zaśpiewanymi „Legionami” rozbrzmiała Wolborska Kolegiata w niedzielne przedpołudnie. Tradycją bowiem stało się już wspólne śpiewanie najpiękniejszych pieśni patriotycznych podczas obchodów Święta Niepodległości.
Lech Dyblik w piotrkowskiej bibliotece
Dyskusyjne Kluby Książki działające przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Adama Próchnika zapraszają na spotkanie z Lechem Dyblikiem, które odbędzie się 10 października o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych MBP (ul. Jerozolimska 29).
18.12.2016 10:25
Kolęda pieśnią zgody
Kolęd w wyjątkowych aranżacjach można było posłuchać w sobotę w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie, uczestnicy rejonowych eliminacji do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, zorganizowanych w ramach Festiwalu „Kolęda Pieśnią Zgody”, wprowadzili wszystkich słuchaczy w świąteczny nastrój.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat