Najpierw na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się soliści, a później zespoły. Zgodnie z regulaminem MFKiP soliści prezentowali po dwa utwory (w tym obowiązkowo jedna kolęda tradycyjna), zespoły prezentowały po trzy utwory (w tym obowiązkowo jedna kolęda tradycyjna). Występy młodych artystów oceniali przewodniczący jury ks. Grzegorz Kopytowski, dyrygent i wykładowca w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi oraz dyrektor Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Łódzkiej, Zbigniew Włodarczyk, muzyk, dyrektor SP nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim oraz Michał Kocimski, muzyk, dyrygent, kierownik muzyczny Teatru Muzycznego w Łodzi.
- Na scenie zaprezentowało się 37 podmiotów wykonawczych, w tym 11 zespołów, a niektóre z nich składają się z kilkudziesięciu osób, poziom tych występów był bardzo wysoki - powiedział Zbigniew Włodarczyk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim, organizator imprezy.
Oto szczegółowe wyniki:
- Kategoria solistów (dzieci)
I miejsce – Kinga Bąbol z Moszczenicy
I miejsce – Oliwia Kopiec z Radomska
III miejsce – Emilia Rokita z Gidel
III miejsce – Pola Gągała z Bełchatowa
wyróżnienia – Julia Serwa z Piotrkowa Trybunalskiego, Agnieszka Twardowska z Radomska
- Kategoria solistów (młodzież)
I miejsce - Maria Markiewicz z Gidel
II miejsce - Patrycja Suska z Piotrkowa Trybunalskiego
wyróżnienie – Natalia Smyczyńska z Solca
- Kategoria zespoły
I miejsce – „Schola Dziecięco-Młodzieżowa” z Moszczenicy
I miejsce – Zespół Wokalny „Four M” z Drzewicy
II miejsce – Zespół Folklorystyczny „Four M” z Drzewicy
II miejsce – Zespół Pieśni i Tańca z Gorzkowic
Wyróżnienie – Zespół „Tacy Nie Inni” z Radomska
- Kategoria duety
Wyróżnienia – duet Natalia Besztak i Zuzanna Stańczyk z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Wiktoria Ziemba i Łukasz Krasoń z Gorzkowic.
Do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie, który odbędzie się 12-14 stycznia 2017 roku, zakwalifikowali się: Kinga Bąbol z Moszczenicy, Oliwia Kopiec z Radomska, Schola Dziecięco-Młodzieżowa z Moszczenicy oraz zespół wokalny „Four M” z Drzewicy.