Wszyscy mieszkańcy lokali należących do piotrkowskich spółdzielni otrzymali pisma dotyczące przekształcenia użytkowania nieruchomości gruntowej w prawo własności. 1 stycznia 2019 weszła bowiem w życie ustawa, dzięki której użytkowanie wieczyste zostało automatycznie przekształcone we własność. Nie za darmo jednak. Teraz mieszkańcy muszą za to zapłacić
W Gorzkowicach przed południem poparzyło się dziecko. 5-latek został zabrany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Alkohol, imprezy do rana, bijatyki, niszczenie mienia - to niemalże codzienność w jednym z obiektów Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Przemysłowej w Piotrkowie. Mieszkańcy mają problem z jedną z lokatorek. Policja o sprawie wie i kilka razy już interweniowała, tymczasem przedstawiciele TBS twierdzą, że nie mogą nic zrobić, bo… nie otrzymali oficjalnego zgłoszenia od mieszkańców.
Na parkingu przy ul. Słowackiego w Piotrkowie w czwartek przed godz. 14 zapalił się samochód osobowy.
„Wyrok w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej (…) Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim obwinionego (…) uniewinnia od zarzucanych mu czynów, a kosztami postępowania obciąża Skarb Państwa” – to zdanie piotrkowscy przedsiębiorcy i mieszkańcy Rynku Trybunalskiego znają już na pamięć. Od wielu miesięcy muszą się bowiem zmagać z „łowcą wykroczeń”, który robi zdjęcia ich pojazdom, a następnie wysyła je na policję, sugerując, że są nieprawidłowo zaparkowane. Długie godziny spędzone na komisariacie policji czy w sądach to jednak nie jedyne problemy osób, z którymi walczy „łowca”. Być może jednak ich koszmar wkrótce dobiegnie końca.
W ostatnich dniach marca uczniowie z ZSP CKU w Szydłowie wrócili z zawodowych praktyk w Grecji. Klasa III o profilu technik rolnik przez dwa tygodnie poznawała specyfikę pracy na plantacjach kiwi, kasztanowca jadalnego, migdałów, oliwek czy orzeszków ziemnych. W wolnych chwilach młodzież zwiedzała Ateny, Saloniki, klasztory w Meteorach i odbyła rejs na wyspę Paleo Trikeri.
Nigdy nie jest za późno, by zacząć ćwiczyć i dbać o swoją sylwetkę. Trzeba jednak pamiętać, aby każdą aktywność fizyczną uprawiać rozważnie. Rozpoczynając swoją przygodę z siłownią pamiętajmy, aby przede wszystkim mierzyć siły na zamiary i konsekwentnie realizować swoje postanowienia.
Sensacyjna wiadomość o planowanej budowie tunelu pod torami kolejowymi w ciągu ulicy Słowackiego zelektryzowała piotrkowian kilka dni temu. Pojawiające się nowe informacje na ten temat studzą nieco rozbudzone emocje, jednak nie przekreślają definitywnie możliwości realizacji tego pomysłu.
Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia rozstrzygnął w piątek (22 marca) konkurs na świadczenia ratownictwa medycznego w Łódzkiem. Od 1 kwietnia w Łódzkiem będzie jeden rejon operacyjny, obsługiwany przez jedną scentralizowaną dyspozytornię medyczną i 105 zespołów ratownictwa medycznego, czyli o 5 zespołów ratownictwa medycznego więcej niż dotychczas. Trzy z nich będą stacjonowały w małych miejscowościach, na czym zyskają m.in. mieszkańcy gminy Grabica.
13 siłowni połączonych z 12 placami zabaw powstało w ubiegłym roku na terenie gminy Wola Krzysztoporska. To koszt ponad 2 mln zł. Trwają ostatnie prace związane z przekazaniem obiektów sołectwom. W sumie na terenie gminy jest już 21 takich kompleksów sportowo-rekreacyjnych, a więc średnio w co drugim sołectwie. Wiosnę można więc będzie spędzić aktywnie.