Jak skutecznie walczyć ze smogiem? Piotrków ma plan długoterminowy, władze miasta chcą zrezygnować z węgla i postawić na gaz, co w dłuższej perspektywie ma sprawić, że będziemy niemalże eko miastem. Już kilka miesięcy temu zdecydowano, że w ramach modernizacji miejskich ciepłowni zmienimy paliwo na to bardziej eko. Modernizacja miejskiego ciepłownictwa to jednak koszt ok. 50 mln zł. Pierwszy wniosek o dofinansowanie tego zadania już został złożony.
Jeszcze w tym roku w Krzyżanowie ma powstać ogólnodostępny plac zabaw i siłownia terenowa. Na realizację tego przedsięwzięcia gmina uzyskała dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego. Warto dodać, że będzie to już 22. tego typu kompleks sportowo-rekreacyjny na terenie gminy Wola Krzysztoporska.
Zakończyła się budowa zatoki postojowej w ulicy Słowackiego w Piotrkowie. Podczas spotkań z mieszkańcami często pojawiały się sygnały w sprawie brakujących miejsc parkingowych. Piotrkowski magistrat podjął więc decyzję o budowie zatoki postojowej na ul. Słowackiego 128, niedaleko Focusa.
Rada Osiedla „Słowackiego Północ” w Piotrkowie rozstrzygnęła konkurs na najładniejszy balkon. Zwycięzcy mogli otrzymać książkę bądź pojechać na wycieczkę do Warszawy.
Najpierw razem pili alkohol, a potem jeden drugiego ugodził nożem w szyję. Sprawca został tymczasowo aresztowany. Jest podejrzany o usiłowanie zabójstwa swojego kolegi.
Do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym we Włodzimierzowie doszło w nocy w soboty na niedzielę. Mieszkańcy na szczęście zdołali się ewakuować jeszcze przed przybyciem służb.
Jedna osoba została ranna w wyniku wybuchu pieca. Do zdarzenia doszło we wtorek po południu na terenie posesji w miejscowości Podkałek w gminie Sulejów. Mężczyzna zapobiegł rozprzestrzenieniu się ognia, ale doznał poważnych poparzeń, dlatego ratownicy, którzy przyjechali na miejsce poprosili o pomoc swoich kolegów z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala helikopterem.
40 lat temu w ramach przygotowań Piotrkowa do Dożynek Centralnych, oddano do użytku Wioskę Wikingów. Bez wątpienia był to najoryginalniejszy plac zabaw dla dzieci i młodzieży, jaki kiedykolwiek posiadało nasze miasto. O wiosce krążyły miejskie legendy – rzekomo kosztowała ponad 3 mln zł, a jej twórca otrzymał wysoką nagrodę pieniężną. A jak było naprawdę? Kto był autorem projektu, a kto wykonał rzeźby?
W Tomaszowie Mazowieckim powstaną Otwarte Strefy Aktywności Fizycznej. OSY wybudowane będą w parku „Michałówek", przy Ośrodku Kultury „Tkacz" na osiedlu Niebrów oraz na terenie skweru przy ul. Granicznej.
Piotrkowianie mieszkający przy skrzyżowaniu ulic Pawłowskiej i Widok od dłuższego czasu borykają się z pyłem, wzniecanym przez przejeżdżające samochody, droga jest w fatalnym stanie. Wszystko przez nawierzchnię szutrową na ulicy Widok, która prowadzi do działek OAZA.