Zastępca łódzkiego komendanta wojewódzkiego policji ds. prewencji insp. Dariusz Walichnowski odwołany ze stanowiska. Ma to związek z ustawką kiboli na A1, do której doszło kilka dni temu.
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega przed kolejnymi gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi, które mogą wystąpić w Łódzkiem.
Policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o próbę wyłudzenia kredytu w wysokości 90 tysięcy złotych na szkodę jednego z banków w Piotrkowie. Podejrzana wpadła na gorącym uczynku. 28 latce może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.
Od środowego wieczoru do 11 sierpnia znów będziemy zmagać się z upałem – ostrzega nas Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
5. edycja projektu "Kolorowa Lokomotywa" Łódzkiego Domu Kultury osiągnęła półmetek. 2 sierpnia grupa dzieci z Radomska w ramach projektu odwiedziła średniowieczny zamek królewski w Inowłodzu i poznała walory przyrodnicze jego okolicy. Ponadto podczas spotkania w Spalskim Parku Krajobrazowym dzieci wzięły udział w spacerze, podczas którego poznały lokalne atrakcje turystyczne oraz okazy fauny i flory.
Urząd Marszałkowski zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach projektu uchwały antysmogowej, jaki przyjął Zarząd Województwa Łódzkiego.
Na koniec czerwca ubiegłego roku w województwie łódzkim liczba ubezpieczonych w ZUS cudzoziemców wynosiła 11,5 tys. Równo rok później tj. 30 czerwca 2017 r. liczba ta jest większa o niemal 10 tysięcy osób i wynosi 21,2 tys. Najwięcej ubezpieczonych pochodzi z Ukrainy.
Osoby, które mają przyznane prawo do renty z tytułu niezdolności do pracy, do czasu osiągnięcia podwyższonego wieku emerytalnego lub na stałe i noszą się z zamiarem przejścia na emeryturę w związku z obniżeniem wieku emerytalnego, powinny najpierw skorzystać z porad doradcy emerytalnego. U doradcy powinny sprawdzić, czy wysokość emerytury nie będzie niższa od obecnie pobieranego świadczenia. To ważne, bo w tym przypadku nie działa zasada korzyści i jeśli wnioskowana emerytura będzie niższa od renty, to w takiej wysokości będzie wypłacana.
Upalne dni wiążą się ze wzmożoną pracą strażaków. Wiele interwencji dotyczyło pożarów nieużytków rolnych. Niestety do rozprzestrzeniania ognia przyczyniała się ludzka bezmyślność.
Od 28 do 30 lipca trwały ogólnopolskie działania policji pod kryptonimem „Prędkość”. W tym czasie na drogach województwa łódzkiego pojawiło się więcej patroli wyposażonych w urządzenia do pomiaru prędkości. Podczas kontroli policjanci zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, ich stan techniczny, trzeźwość kierujących i posiadanie przez nich wymaganych dokumentów.