- Sytuacja w naszym województwie się poprawia, ale to nie oznacza, że epidemia jest w odwrocie - mówił w rozmowie z nami Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki. Wojewoda w rozmowie z naszą redakcja opowiadał o sytuacji epidemicznej w Łódzkiem oraz o tymczasowym szpitalu w Hali Expo w Łodzi.
Regionalne Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stale apelują o dzielenie się darem życia, czyli krwią. W dobie pandemii wyjątkowo cenny stał się jeden z jej składników, czyli osocze, a dokładniej osocze pochodzące od osób, które przeszły COVID-19. Sprawdziliśmy, dlaczego jest to takie ważne i gdzie można je oddać.
Blisko 60 ton ważył dźwig poruszający się po drodze krajowej 74 bez wymaganego zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego po drogach publicznych. Pojazd został skontrolowany przez funkcjonariuszy piotrkowskiej Inspekcji Transportu Drogowego.
Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński przedstawił obecną sytuację epidemiczną na terenie województwa łódzkiego, poinformował dziennikarzy o stanie przygotowania służby zdrowia, a także zaznajomił przedstawicieli mediów z planami działań na najbliższą przyszłość.
Politycy PSL będą organizować konferencje prasowe przed biurami PiS. Jedna z nich odbyła się już w Łodzi. Temat to konsekwencje głosowania senatorów Prawa i Sprawiedliwości nad ustawą o ochronie zwierząt.
Do wypadku doszło w środę po godz. 15 na drodze krajowej DK91 pomiędzy Piotrkowem a Łodzią.
Najwięksi muzycy i praktycy świata muzycznego poprowadzą 26 i 27 września bezpłatne warsztaty mistrzowskie w Łódzkim Domu Kultury. Wydarzenie (organizowane w ramach projektu "Rockowanie. Gramy Maanam") skierowane jest do wszystkich muzykujących.
Po kilku latach przerwy ponownie odbędą się piłkarskie derby Łodzi. Mimo że mecz pomiędzy Widzewem a ŁKS-em odbywa się na zapleczu Ekstraklasy, wywołuje u kibiców w całym kraju emocje sportowe, ale niestety nie tylko. We wtorkowy wieczór upust tym pozasportowym emocjom dali na Rynku Trybunalskim piotrkowscy fani Łódzkiego Klubu Sportowego, którzy odpalili tam race i wznosili wulgarne okrzyki.
40 ochotników odbywa szkolenie podstawowe w 9. Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Zainteresowanie służbą jest bardzo duże.
Coraz więcej osób, poruszając się po mieście, korzysta z hulajnóg. Te elektryczne potrafią rozwinąć sporą prędkość. Tak dużą, że gdy korzystającemu ze sprzętu zabraknie zdrowego rozsądku lub umiejętności, może dojść do wypadku. Tak było ostatnio w Łodzi, kiedy to na miejskiej hulajnodze jechały dwie dziewczyny. Siostry wymusiły pierwszeństwo i zderzyły się z samochodem osobowym. Jedna z nich trafiła do szpitala. W Piotrkowie jak dotąd policja nie odnotowała żadnego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem korzystających z takiego sprzętu.