Od lipca można będzie latać z łódzkiego lotniska do Włoch – do Forli koło Bolonii oraz na Sycylię. To idealne połączenie lotnicze dla miłośników zwiedzania, dobrej kuchni i wypoczynku nad ciepłym morzem.
Łódzkie Technikum Automatyki i Robotyki zaprasza uczniów szkół podstawowych na bezpłatną powtórkę z matematyki. Zajęcia będą odbywały się online w soboty, aż do 22 maja (z pominięciem 1 maja). Dwie pierwsze lekcje zgromadziły przed komputerami blisko 500 uczniów. Kolejna już dziś (24 kwietnia), o 12.00.
Bez niespodzianek zakończyło się starcie Polonii Piotrków z liderem IV ligi na stadionie przy ul. Reagana. Podopieczni Roberta Grzesiuka mieli swoje momenty, a nawet kilka bardzo dobrych okazji do zdobycia bramki, ale to ŁKS II Łódź przez większość spotkania przeważał na boisku. Przyjezdni udokumentowali to trzema trafieniami, na które poloniści nie odpowiedzieli żadnym.
Oddziałowe Biuro Upamiętniania Walk i Męczeństwa IPN w Łodzi przygotowało kolejny film z cyklu ,,Świadectwo Pamięci". Tym razem poświęcony historii tragicznego transportu radiostacji AK w Parzniewicach.
13 kwietnia 2021 roku zmarła Agnieszka Pawlak, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.
Czy osoba, która nie zdała egzaminu teoretycznego na prawo jazdy blisko 200 razy powinna mieć możliwość dalszego ubiegania się o uprawnienia i powinna być kierowcą? Jeden z takich "rekordzistów" stara się zdać egzamin w piotrkowskim oddziale terenowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi.
John Godson był pierwszym czarnoskórym parlamentarzystą w Polsce. Był też współzałożycielem partii Polska Razem i łódzkim radnym oraz wykładowcą na wielu uczelniach. Po 25 latach spędzonych w Polsce wrócił do rodzinnej Nigerii, gdzie chce zostać prezydentem.
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi i Piotrkowa Trybunalskiego zabezpieczyli 30 przesyłek pocztowych i kurierskich z marihuaną i tytoniem. Paczki do weryfikacji zaznaczyły dwa psy służbowe Furia i Ares.
„Obóz na Przemysłowej - poznaj nasz strach” to film przygotowany przez łódzki oddział IPN. Przedstawia historię niemieckiego obozu dla Polskich dzieci znajdującego się przy ul. Przemysłowej w Łodzi. W tym roku mija 78 lat od powstania tego miejsca, do którego trafiło ok. 3 tys. dzieci! O filmie zrobiło się głośno w całym kraju po tym jak Facebook go zablokował, uznając jego treść za polityczną.
Wszyscy z lekcji historii znają obóz koncentracyjny Auschwitz - Birkenau, jednak mało kto pamięta o jego łódzkim odpowiedniku stworzonym przez niemieckiego okupanta w czasie II wojny światowej z myślą o najmłodszych. Były rzecznik piotrkowskiego Urzędu Miasta, Błażej Torański właśnie temu miejscu i osobom, które do niego trafiły poświęcił swoją książkę "Mały Oświęcim. Dziecięcy obóz w Łodzi".