TERAZ17°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Posypały się mandaty

Policja KMP Piotrków
Policja KMP Piotrków śr., 15 listopada 2023 11:52
Piotrkowscy policjanci w ramach działań na drogach miasta i powiatu przeprowadzili działania „Prędkość”. Jak podkreślają, reagowanie na przekraczanie przez kierowców prędkości, również w rejonie przejść dla pieszych, ma na celu poprawę bezpieczeństwa na lokalnych drogach.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

14 listopada 2023 roku policjanci piotrkowskiej drogówki przeprowadzali na drogach miasta i powiatu pomiary prędkości. Mundurowi zwracali uwagę głównie na pojazdy w rejonie przejść dla pieszych. Zarówno na terenie miasta, jak i powiatu policjanci reagowali na naruszanie przepisów ruchu drogowego.

Łącznie podczas działań wylegitymowaliśmy 88 uczestników ruchu drogowego. W przypadku 14 kierowców, mieliśmy do czynienia przekroczeniem dozwolonej prędkości, gdzie do 3 doszło w rejonie przejść dla pieszych. Podczas przeprowadzonych kontroli zatrzymaliśmy również jednego kierującego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, a także jednego, który kierował pomimo sądowego zakazu - mówi asp. sztab. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Funkcjonariusze zatrzymali również 4 dowody rejestracyjne, z czego 3 za niewłaściwy stan techniczny, a jeden za brak aktualnych badań technicznych. Łącznie podczas prowadzonych działań zastosowano 22 pouczenia, nałożono 16 mandatów karnych, a w 3 przypadkach zostaną skierowane wnioski do sądu.

 

Apelujemy, aby dostosowywać prędkość do obowiązujących przepisów, a także do warunków panujących na drodze. W rejonie przejść dla pieszych, czy placówek oświatowych należy zachować bezpieczną prędkość, a także szczególną ostrożność. Stosowanie dozwolonych limitów prędkości pozwoli nam bezpiecznie dojechać do celu.

 

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 20

    reklama

    Dla Ciebie

    17°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio