TERAZ1°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Noc Muzeów już w najbliższy weekend

Muzeum Piotrków Trybunalski
Muzeum Piotrków Trybunalski pon., 10 maja 2021 07:32
Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza do udziału w kolejnej edycji "Nocy Muzeów", która odbędzie się w nowej bezpiecznej formule z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Zdjęcie
Autor: fot. Muzeum w Piotrkowie

Impreza odbędzie się w sobotę 15 maja w godzinach 10:00 - 22:00. Podczas tegorocznej odsłony wydarzenia będzie można bezpłatnie zwiedzić dawne komnaty Jagiellońskie. Każdy odwiedzający będzie mógł pobrać darmowe wydawnictwa.


- To także ostatni dzwonek aby zobaczyć wyjątkową wystawę poświęconą historycznym ubiorom dziecięcym na przestrzeni wieków – począwszy od XVII wieku aż do XIX wieku „Rekonstrukcje ubiorów dziecięcych” z Muzeum Pałacu Króla Jana Sobieskiego w Wilanowie. Wystawa przedstawia odwzorowane z dużym kunsztem (na podstawie obrazów) suknie, czepki, żupany i pozostałe niezwykłe elementy garderoby dziecięcej. Ekspozycja jest rezultatem konkursu zorganizowanego w ramach projektu Wilanów dla młodych talentów - mówi Natalia Dubrowin  z działu sztuki piotrkowskiego Muzeum.

W siedzibie Muzeum z okazji 230. rocznicy Konstytucji 3 Maja będzie można obejrzeć nową ekspozycję "Konstytucja 3 Maja a piotrkowianie”. - Zwiedzając miasto zachęcamy również do zapoznania się z wystawą plenerową "Konstytucja 3 Maja – Duma Piotrkowa”, która prezentowana jest na parkanie klasztoru oo. Bernardynów przy ul. Słowackiego - dodaje Natalia Dubrowin. 

Ponadto zapraszamy na wystawy stałe:
• „Rola Piotrkowa Trybunalskiego w dziejach państwa polskiego”
• Wystawa mebli gdańskich z XIX wieku.
• Galeria portretu XVIII – XIX w.
• Wystawa etnograficzna pn. „Z naszej wsi”.
• Wystawa mebli historycznych z różnych epok.
• Galeria obrazów – „Poczet władców i królów Polski”

Podsumowanie

    Komentarze 14

    reklama

    Dla Ciebie

    1°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio