Advertisement

Sulejów czeka totalny paraliż?

Sobota, 11 lutego 202397
Most nad Pilicą w Sulejowie w ciągu krajowej „dwunastki” jest w złym stanie technicznym.  Przy takim natężeniu ruchu w ciągu kilku lat będzie potrzebny kompletny remont. Chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć, co to będzie oznaczało…

Ładuję galerię...

Sprawa stanu technicznego mostu oraz konieczności remontu wypłynęła na posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. budowy drogi ekspresowej S12. O problemie opowiedział  Jacek Zajączkowski ze stowarzyszenia „S12 Natychmiast”.

Z raportu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wiemy, że przy takim natężeniu ruchu most w Sulejowie za pięć lat będzie mostem do remontu generalnego remontu lub nawet wyburzenia - mówił Jacek Zajączkowski.

Sprawa po raz pierwszy wyszła na jaw, gdy burmistrz Sulejowa zaapelował do Generalnej Dyrekcji Dróg  Krajowych i Autostrad o uregulowanie ruchu na jednym ze skrzyżowań.

Najbardziej trudnym skrzyżowaniem jest właśnie to ul. Piotrkowskiej, czyli DK 12, z placem Straży. Tam nie można przejść, nie można też włączyć się do ruchu. Otrzymaliśmy odpowiedź z GDDKiA, że na tym skrzyżowaniu regulacja świetlna jest niemożliwa, ponieważ samochody stałyby na moście, a on jest w złym stanie technicznym. Fakt, że on jest w złym stanie technicznym, budzi przerażenie w całej gminie Sulejów – podkreśla burmistrz Ostrowski.

Problemy z sulejowskim mostem potwierdzili obecni na spotkaniu przedstawiciel GDDKiA.

W ramach Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej szykujemy dokumentację, żeby ten most przebudować w ten sposób, aby nie stanowił on zagrożenia dla osób z niego korzystających - mówił Tomasz Żuchowski, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, podkreślając, że zdaje sobie sprawę z ogromnych korków, jakie te prace wywołają. - Musimy zrobić taką przewiązkę, która pozwoli ten most doprowadzić do stanu używalności na dłuższy czas, uwzględniając przy tym rozprowadzenie ruchu i uciążliwości z tym związane – dodał.

Co naturalne, prac w tym miejscu bardzo obawia się burmistrz Ostrowski.

Jeśli most byłby wyłączony w dwóch kierunkach, to ja sobie tego nie wyobrażam. To będzie gigantyczna strata dla przedsiębiorców, a dla mieszkańców Sulejowa kompletny paraliż. Trzeba będzie mieć chyba dwa samochody. Jeden trzymać na lewej stronie Pilicy, kolejny po drugiej stronie i przechodzi przez kładkę. To są rzeczy kompletnie niewyobrażalne - podsumował.

Na dziś jeszcze ciężko mówić, kiedy te prace mogłyby wystartować, ale chyba nie ulega wątpliwości, że będą one konieczne. Wobec tego oraz braku realnej alternatywnej drogi możemy się spodziewać ogromnych utrudnień.

POLECAMY


Zainteresował temat?

8

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (97)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

yew ~yew (Gość)24.02.2023 14:52

Drugi, obok. I wcale nie żartuję.

30


most ~most (Gość)16.02.2023 12:43

na Pilicy tańszy niż kładka... kładka kosztowała chyba ok 7 mln złotych w roku 2020... most na Pilicy (140m długości - nośność ) w powiecie białobrzeskim w gminie Promna 2 mln złotych w roku 2016...

60


swojak ~swojak (Gość)21.02.2023 19:09

dobrze że jest w sulejowie trochę kajaków

50


woda ~woda (Gość)20.02.2023 11:51

nie ma co narzekać wcześniej powstanie ścieżka rowerowa więc dojazd do pracy przez najnowszą kładeczkę zapewniony

51


Gaga ~Gaga (Gość)12.02.2023 20:50

Pisowskie państwo w ruinie

158


opinia ! ~opinia ! (Gość)13.02.2023 20:28

To prawda, ta kładka do kościoła jest ohydna i niefunkcjonalna. To pomnik bezsensownego wydawania pieniędzy publicznych przez urzędników. Tyle jest przyjemnych tego typu rozwiązań architektonicznych w Polsce i w Europie, a tu taki badziew.

133


Gh ~Gh (Gość)11.02.2023 18:48

Jak ludzie pisali budujące most a nie kłódkę to nie bo po co

232


stefan ~stefan (Gość)11.02.2023 19:10

no przeciez Ostrowski nie chciał s12 pamięc mu szwankuje?
wybudował se małą obwodnice przez Kłudzice to niech teraz tamtedy puszczą tranzyt albo przez te kładkę
a most nalezy rozebrac i postawic nowy
skoro jest obowdnica to przeciez miasto nie ucierpi

145


JarosławSingiel ~JarosławSingiel (Gość)11.02.2023 15:06

A to kładka nie może być alternatywą tyle było o niej mowy i pochwał przez obecna władzę Sulejowa

191


JD ~JD (Gość)13.02.2023 08:55

A może to są tylko takie działania ŁDDKiA aby Łódź szybko wybudowała do siebie S74? Wtedy problem drogi DK12 się zakończy i nie będziecie musieli walczyć o S12 obwodnicę Sulejowa i Piotrkowa Trybunalskiego!

81


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat