Advertisement

Odwiedź Soplicowo i zamek Horeszków

Muzeum Piotrków Środa, 10 sierpnia 202216800
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę czasową pn.: „Pan Tadeusz” – między poezją a historią. W 190. rocznicę rozpoczęcia prac nad utworem”. Ekspozycja stanowi nie tylko hołd pracowników Muzeum dla dokonań Adama Mickiewicza, ale także wpisuje się w ogólnopolskie obchody Roku Romantyzmu Polskiego.

Ładuję galerię...

Na wystawie można m.in. zapoznać się z historią powstania epopei „Pan Tadeusz”. Zwiedzający mają okazję odkryć te miejsca, które były pierwowzorem Soplicowa, czy zamku Horeszków. Jednocześnie wszyscy, którzy fascynują się modą oraz szczegółami życia codziennego dziewiętnastowiecznej szlachty, tak plastycznie sportretowanej w utworze Mickiewicza, będą mogli podziwiać ubiory, broń, obrazy i dokumenty nawiązujące zarówno do epoki w której tworzył Adam Mickiewicz, jak i do samej treści „Pana Tadeusza” - informują autorzy ekspozycji.

 

Pracownicy oraz dyrekcja Muzeum zapraszają też na wernisaż wystawy, który odbędzie się w jego siedzibie przy Placu Zamkowym 4, 27 sierpnia o godzinie 16.30.

 

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do końca roku, od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00.

 


Zainteresował temat?

5

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat