Advertisement

Artykuły do tagu: Mickiewicz

Zapraszają na wspólne czytanie!
Już 3 września o godz. 16:30 w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim wspólne czytanie fragmentów „Ballad i romansów”. Wszyscy chętni, którzy przyjdą z własnymi egzemplarzami, otrzymają pamiątkowy stempel akcji. Z kolei już o 17:00 w ramach akcji Narodowe Czytanie odbędzie się koncert zespołu Zelowskie Dzwonki.
Odwiedź Soplicowo i zamek Horeszków
Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę czasową pn.: „Pan Tadeusz” – między poezją a historią. W 190. rocznicę rozpoczęcia prac nad utworem”. Ekspozycja stanowi nie tylko hołd pracowników Muzeum dla dokonań Adama Mickiewicza, ale także wpisuje się w ogólnopolskie obchody Roku Romantyzmu Polskiego.
Latarnie świecą w dzień, a w nocy panują ciemności
Mieszkańcy Piotrkowa zauważyli, że na ul. Kwiatowej, Mickiewicza i Lelewela latarnie działają w dzień, natomiast po zmroku już nie.
Rozbój na Mickiewicza w Piotrkowie. 27-letni piotrkowianin aresztowany
Kiedy 19-letni chłopak wracał do domu, napadł na niego 27-letni mężczyzna. Napastnik pobił swoją ofiarę, ukradł telefon komórkowy i uciekł. Do zdarzenia doszło na ulicy Mickiewicza w Piotrkowie. Sprawca został już aresztowany.
Wypadek w Piotrkowie. Kia uderzyła w budynek
Do wypadku doszło w poniedziałek po południu na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Dąbrowskiego w Piotrkowie.
Nie żyje 50-latka, która wypadła z balkonu
Nie żyje 50-letnia kobieta, która dziś (sobota, 22 listopada) około godziny 12.00 wypadła z balkonu.
Tynk z kamienicy spada na głowy mieszkańców
Z kamienicy przy skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Mickiewicza odrywają się fragmenty tynku. Jak informują nas mieszkańcy, trzeba uważać, by nie spadły komuś na głowę.
Umożliwią skręt w lewo na stałe?
Odkąd na ulicy POW prowadzone są prace modernizacyjne, umożliwiono wyjazd z ulicy Mickiewicza w obie strony. Wcześniej obowiązywał tam nakaz skrętu w prawo.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat