Advertisement
artykuł partnerski

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wyjazd?

Poniedziałek, 21 marca 2022
Ubezpieczenie turystyczne jest bardzo ważne podczas wszelkich wyjazdów. Pozwala ono na pokrycie kosztów leczenia, które potrafią być niezwykle wysokie. Na rynku istnieje wiele takich polis. Którą z nich warto wybrać na wyjazd?
Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać na wyjazd?

Czym powinno cechować się dobre ubezpieczenie turystyczne?

 

Dobre ubezpieczenie turystyczne to takie, które ma szeroki zakres i wysoki limit maksymalnej kwoty, jaka pokrywa towarzystwo ubezpieczeniowe. To właśnie dlatego tak ważne jest dokładne zapoznanie się ze szczegółami oferty przed wykupieniem produktu. Najlepiej skupić się na następujących kwestiach:

  • zakresie obowiązywania – większość podstawowych polis działa w razie wystąpienia urazów wynikających z codziennych czynności i zwiedzania; jeśli zamierzasz brać udział w nurkowaniu, jeździe na nartach czy innych aktywnościach ekstremalnych, konieczne jest wykupienie rozszerzonej polisy,

  • możliwość dokupienia rozszerzeń, takich jak ubezpieczenie bagażu, sprzętu elektronicznego. OC w życiu prywatnym oraz uzyskania odszkodowania w razie opóźnienia lotu,

  • maksymalny limit pokrywanych wydatków – zazwyczaj wynosi on od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy euro; leczenie za granicą może być bardzo drogie, dlatego warto zdecydować się na polisę o dość wysokich limitach,

  • wyłączenia od odpowiedzialności – to sytuacje, w związku z którymi towarzystwo ubezpieczeniowe może odmówić wypłacenia odszkodowania; mowa tu głównie o urazach spowodowanych celowo lub kradzieżach wynikających z niedbalstwa właściciela bagażu,

  • zakres terytorialny – większość ubezpieczeń turystycznych działa na terenie całej Unii Europejskiej; jeśli wybierasz się do bardziej odległych państw, konieczne jest sprawdzenie, czy na ich obszarze można skorzystać z zakupionej polisy.

Jeśli nie wiesz, jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać, doskonałym rozwiązaniem okazuje się porównanie co najmniej kilku propozycji. Obecnie na rynku działa wiele firm oferujących takie polisy, dlatego decyzja bywa trudna. Warto zwrócić uwagę nie tylko na wspomniane czynniki, lecz także na cenę – czasem tańsze oferty cechują się szerszym zakresem ochrony niż te droższe.

 

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie turystyczne?

 

Obecnie coraz więcej osób kupuje ubezpieczenie turystyczne przez internet na rankomat.pl. To porównywarka, która pozwala na zestawienie dostępnych ofert w jednym miejscu, wraz z ich zakresem, maksymalnymi limitami pokrywanych kwot, wyłączeniami czy ceną. W ten sposób nie trzeba odwiedzać stron internetowych poszczególnych firm. Porównywarki znacznie usprawniają cały proces, a jednocześnie pozwalają na zakupienie polisy bez wychodzenia z domu. Wystarczy tylko uzupełnić formularz elektroniczny, co trwa zaledwie kilka minut.

Warto pamiętać, że oferty stale się zmieniają. Jeśli planujesz wyjazd, dobrym pomysłem jest regularne sprawdzanie aktualnych propozycji. Niekiedy można bowiem skorzystać z atrakcyjnych promocji, dzięki którym zaoszczędzisz od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych, w zależności od czasu wyjazdu.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat