Uczniowie, nauczyciele i cała społeczność piotrkowskiego III Liceum Ogólnokształcącego, we wtorek (7 września), obchodziła 212. urodziny swojego patrona, czyli poety z okresu romantyzmu i wieszcza narodowego Juliusza Słowackiego. Datę tę wymusił kalendarz szkolny, gdyż patron także głównej ulicy Piotrkowa urodził się 4 września 1809 w Krzemieńcu.
Gry i zabawy, konkursy z nagrodami, wata cukrowa, malowanie „buziek”, kiełbaska, dmuchańce, znakowanie rowerów, kawa czy gorąca czekolada – to atrakcje, które przygotowali organizatorzy festynu rodzinnego jaki odbył się w sobotę na placu przy Rzecznej w Piotrkowie. Skorzystało z nich kilkaset osób.
Trądzik kojarzy nam się głównie z okresem dojrzewania. Ale to niepełne skojarzenie, ponieważ jest on chorobą, która może się pojawić zarówno u noworodków, jak i u niemowląt. Trądzik niemowlęcy wbrew pozorom jest dość powszechną dolegliwością. Jak sobie z nią radzić i jakie kroki należy podjąć?
Akcja promowania szczepień przeciw COVID-19 "SzczepmySię z KGW" zawita do Rakowa Dużego. Przy tej okazji, tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich zaprasza na Rodzinny Piknik z licznymi atrakcjami.
31 sierpnia 2021 roku, swoje 102. urodziny obchodził najstarszy żyjący piotrkowianin, czyli ppłk. John Raymond Benett (wcześniej Jan Książczyk). Podpułkownik jest honorowym obywatelem naszego miasta oraz weteranem II Wojny Światowej, w czasie której jako polski pilot RAF-u (Królewskie Siły Powietrzne) walczył w bitwie o Anglię.
Rada Osiedla „Szczekanica” zaprasza 1 września na plac przy ulicy Rzecznej 3, gdzie odbędą się warsztaty ogrodnicze dla dzieci i młodzieży. Z każdej grupy wiekowej zostanie wyłoniony zwycięzca, który otrzyma nagrodę. Pozostali uczestnicy otrzymają upominki.
„Produkty lokalne Ziemi Piotrkowskiej Prosto z Serca” to konkurs zorganizowany przez starostwo piotrkowskie. We wtorek w hotelu „Magellan” w Bronisławowie uroczyście wręczono nagrody i wyróżnienia. Trafiły one do gminy Sulejów (dwa) i Rozprzy.
Pandemia zmieniła zachowania i zwyczaje Polaków. Zaczęliśmy bardziej zwracać uwagę na to w jaki sposób się odżywiamy i robimy zakupy. Ważna stała się odległość sklepu od domu – Polacy chętniej wybierają lokalne sklepy, położone blisko miejsca zamieszkania. Również pochodzenie produktu stało się ważnym kryterium podejmowania decyzji zakupowych – wskazuje na to aż 76,9% respondentów w badaniu przeprowadzonym przez PSH Lewiatan w ramach kampanii „Wybieram lokalne”. Robiąc zakupy spożywcze większość z nas (70%) wybiera produkty od lokalnych dostawców. Polacy świadomie decydują się na nie, nie tylko ze względu na jakość i świeżość z jakimi są kojarzone, ale również wartości i tradycje, jakie za nimi idą. Czym dla Polaków jest produkt lokalny i co znaczy lokalność?
Mieszkańcy gminy Rozprzy świetnie się bawili podczas festynu rodzinnego pod hasłem „Szczepimy się”, który przy sali OSP w Białocinie zorganizowało w sobotę (21 sierpnia) tamtejsze Koło Gospodyń Wiejskich. Jak podkreślają inicjatorki wydarzenia, najbardziej je cieszy, że ponad 50 osób zostało podczas imprezy zaszczepionych jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson.
Niewiele ponad miesiąc pozostało do końca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań. Udział w spisie jest obowiązkowy i potrwa on do końca września. Za odmowę udziału w spisie grozi wysoka grzywna.