Artykuły do tagu: radni

Piotrkowscy radni zdecydowali o udzieleniu absolutorium i wotum zaufania
Prezydent Piotrkowa Juliusz Wiernicki z wotum zaufania, a Krzysztof Chojniak otrzymał absolutorium za wykonanie ubiegłorocznego budżetu. Tak zdecydowali radni na czwartkowej sesji Rady Miasta.
Konkursy na dyrektorów piotrkowskich instytucji
Anetta Szadkowska pozostanie dyrektorem Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Piotrkowie. Podczas czwartkowego posiedzenia Komisja Konkursowa pozytywnie oceniła jej kandydaturę na kolejne cztery lata. Nie rozstrzygnięty został natomiast konkurs na dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.
Znamy składy komisji Rady Miasta i wynagrodzenie prezydenta
Piotrkowscy radni podczas Nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta powołali 8 komisji rady oraz wybrali ich przewodniczących. Wśród "szefów" komisji znaleźli się doświadczeni radni, jak np. Jan Dziemdziora, ale również debiutanci, przewodniczącą jednej z komisji będzie bowiem Kinga Mazur.
Nowi radni w pełni gotowi do pracy
W poniedziałek, 6 maja 2024 roku w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Gorzkowice odbyła się pierwsza inauguracyjna sesja Rady  Gminy Gorzkowice w kadencji 2024-2029. Pierwsze posiedzenie rady otworzył najstarszy wiekiem radny obecny na sesji Jan Sobierański. Nowo wybrani przedstawiciele mieszkańców odebrali z rąk zastępcy przewodniczącego Gminnej Komisji Wyborczej Gabrieli Krupy zaświadczenia o wyborze, a także złożyli uroczyste ślubowanie.
I Sesja nowej Rady Gminy Grabica za nami
Pierwsze posiedzenie nowej Rady Gminy Grabica zainaugurował radny senior – Józef Pirek. Następnie w obecności sołtysów i zaproszonych gości, Przewodnicząca Gminnej Komisji Wyborczej – Maria Dobrowolska, wręczyła zaświadczenia o wyborze na nową kadencję samorządu radnym i wójtowi.
Zapadły pierwsze ważne decyzje w Woli Krzysztoporskiej
Nowo wybrani radni gminy Wola Krzysztoporska i wybrany na kolejną kadencję wójt Roman Drozdek złożyli ślubowanie podczas pierwszej, inauguracyjnej sesji Rady Gminy, która odbyła się 7 maja 2024 r. Poznaliśmy też nazwiska nowej przewodniczącej i wiceprzewodniczącej Rady Gminy.
Otwarcie nowej kadencji rady miasta: Ślubowanie i pierwsze decyzje kadrowe
Pierwsze posiedzenie nowego składu rady miejskiej rozpoczęło się w poniedziałek o godzinie 10. Jest to wyjątkowe wydarzenie, ponieważ po raz pierwszy od dłuższego czasu społeczność miała okazję wybrać nowego lidera.
Dodatkowe poradnie w Piotrkowie
Od 1 kwietnia 2024 r. Łódzki NFZ podpisał umowy z 3 dodatkowymi nowymi poradniami kardiologicznymi. Dwie z nich mają swoje siedziby w Piotrkowie Trybunalskim. Choroby układu krążenia to główna przyczyna zgonów w Polsce i na świecie.
Kolejny komitet zaprezentował swoje listy
Wybory samorządowe już za niecały miesiąc, 7 kwietnia będziemy mogli wybrać swoich kandydatów do piastowania urzędu prezydentów, burmistrzów i wójtów. W czasie wyborów zapadną decyzje, związane z obsadzeniem składów rad miast i gmin. Kolejny komitet zaprezentował swoje listy kandydatów do Rady Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.
Tym samym poznaliśmy drużynę KWW Agnieszki Chojnackiej „Łączy Nas Piotrków”.
Znamy pełne listy kolejnego komitetu
Niespełna miesiąc pozostał do wyborów samorządowych, w których zagłosujemy na swoich kandydatów na prezydentów, burmistrzów czy wójtów. 7 kwietnia będzie też dniem ważnych decyzji, związanych z obsadzeniem składów rad miast i gmin. Jak będzie wyglądał zespół radnych w Piotrkowie? Tego dowiemy się za kilka tygodni. Tymczasem poznaliśmy pełne listy Komitetu Wyborczego Wyborców "Z sercem dla Piotrkowa".
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat