Advertisement

Artykuły do tagu: radni

Radni wracają do stacjonarnych obrad
Po dwóch latach (z jednym małym wyjątkiem) kończy się era korespondencyjnych sesji w Piotrkowie. Potwierdziły się nasze wcześniejsze informacje. W środę w Urzędzie Miasta odbędzie się stacjonarna sesja Rady Miasta.
Poradnia Zdrowia Psychicznego w nowym miejscu
Poradnia Zdrowia Psychicznego działająca w przychodniach specjalistycznych Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie znalazła się w nowym miejscu.
Autorski wieczór Jolanty Kopeć
W niedzielny wieczór w Restauracji Staromiejskiej odbył się wieczór autorski Jolanty Kopeć, autorki książki "W dwa wieczory do siebie".
Młodzi radni chcą działać
Członkowie Młodzieżowej Rady Miasta chcą aktywnie działać na rzecz Piotrkowa. Przedstawiciele MRM spotkali się z wiceprezydentem Andrzejem Kacperekiem, z którym rozmawiali o swoich propozycjach.
Poradnik, jakiego jeszcze nie było: piotrkowska urzędniczka wydała książkę.
Do niedawna znana głównie jako specjalistka ds. pozyskiwania funduszy unijnych, rzeczniczka, pracownica Urzędu Miasta. A od dwóch tygodni także jako pisarka.
Jak pracowali radni w 2021 roku? Sprawdziliśmy liczbę zapytań i interpelacji
101 interpelacji i zapytań złożyli łącznie piotrkowscy radni w 2021 roku. Najwięcej z nich do władz miasta skierował Jan Dziemdziora, a ponad połowa radnych przez cały poprzedni rok ani razu nie wykazała się taką aktywnością.
35 złotych za śmieci w Piotrkowie. Tak głosowali radni [AKTUALIZACJA]
140 złotych miesięcznie za śmieci będzie płacić w Piotrkowie przeciętna 4-osobowa rodzina. Podczas środowej sesji Rady Miasta radni przegłosowali ponad 20-procentową podwyżkę opłat za wywóz odpadów. Od 1 marca wyniesie ona 35 złotych od osoby.
Zakupy online - na co zwracać uwagę, aby nie popełnić błędu?
Zakupy online cieszą się ogromną popularnością, co wynika głównie z wygody, atrakcyjnych cen, taniej lub nawet darmowej dostawy do domu. Przez Internet można kupić niemalże wszystko, w dowolnym momencie i miejscu. Nie trzeba mieć nawet gotówki przy sobie, bo zamówienia opłaca się szybkimi przelewami elektronicznymi. Trzeba jednak być świadomym istnienia ryzyka wycieku danych wrażliwych, trafienia na oszusta. Nie brakuje nieuczciwych osób, które tylko czekają na to, aby się wzbogacić cudzym kosztem. Bardzo ważne będzie to, aby zadbać o bezpieczeństwo swoich zakupów online. Zdarza się, że opłacone zamówienie nigdy nie dociera, a kontakt ze sprzedawcą zostaje nagle urwany.
Radni PiS chcą dopłat do śmieci w Piotrkowie
Piotrkowscy radni Prawa i Sprawiedliwości chcą dopłat z budżetu miasta do systemu śmieciowego w Piotrkowie. Dzięki temu zabiegowi opłata zostałaby utrzymana w obecnej wysokości, czyli 29 zł od osoby.
5 rzeczy, dzięki którym zapłacisz mniej za ogrzewanie w chłodne dni
Dni i noce robią się coraz chłodniejsze, dlatego też niemal intuicyjnie podkręcamy temperaturę w pomieszczeniach. A wyższa temperatura to niestety też wyższe koszty ogrzewania, które aktualnie już utrzymują się na bardzo wysokim poziomie. W jaki sposób znaleźć kompromis między oszczędnością a komfortem cieplnym? Oto 5 sposobów.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat