Tradycji stało się zadość. Zima została odprawiona. W postaci marzanny odpłynęła z nurtem rzeki Bogdanówki.
Sulejowski klasztor wraz z całym zespołem klasztornym stanowi jedną z cenniejszych atrakcji turystycznych ziemi piotrkowskiej. Zarazem jest ważnym elementem dziedzictwa historycznego i stanowi dziś istotny dla regionu pomnik historii.
Gorzkowiccy policjanci ustalili i ukarali mężczyznę, który wylewał nieczystości w lesie w gminie Rozprza. Teraz będzie musiał sprzątnąć fekalia i zapłacić za swoje zachowanie.
Masz stary piec na węgiel, a chciałbyś go zamienić na nowe, ekologiczne źródło ogrzewania? Możesz to zrobić z pomocą dotacji udzielanej przez gminę Wola Krzysztoporska (maksymalnie 5 tys. zł). Już 25 marca rusza nabór wniosków. Warto sprawdzić, jakie są warunki uzyskania dotacji i jakie dokumenty trzeba przygotować.
W środę rozpoczynają się próbne egzaminy ósmoklasisty organizowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną. Potrwają trzy dni. Odbywać się będą stacjonarnie w szkołach, w reżimie sanitarnym. Udział szkół w próbnych egzaminach jest dobrowolny.
Wiosna jest okresem, w którym do Urzędu Gminy w Woli Krzysztoporskiej wpływa wiele informacji o wałęsających się, pozostających bez opieki psach. Większość z nich ma swoich właścicieli, a pojawiające się „bezdomne psy” to głównie zwierzęta nieodpowiednio dopilnowane.
Po kilkumiesięcznej przerwie elektryczne hulajnogi znów są dostępne dla użytkowników z Piotrkowa Trybunalskiego. By móc z nich korzystać trzeba spełnić pewne warunki. Usługa ma być dostępna co najmniej do końca listopada.
Rundę wiosenną bardzo dobrze rozpoczęli piłkarze IV-ligowej Polonii Piotrków. Podopieczni Roberta Grzesiuka wygrali na swoim stadionie z lokalnym rywalem, czyli Skalnikiem Sulejów 1:0(0:0). Tym samym poloniści zrewanżowali się za wysoką jesienną porażkę na terenie rywala.
Lasy jeszcze bardziej otwierają się na osoby, które szukają kontaktu z przyrodą. Powstaną miejsca do biwakowania, w których będzie można także przenocować bez powiadamiania o tym leśników. Wszystko to w ramach programu "Zanocuj w lesie”.
Spalony dach, zniszczona instalacja elektryczna, zalane pomieszczenia, a także konieczność wymiany pieca i komina – to skutki wtorkowego pożaru mieszczącego się w Bilskiej Woli azylu dla zwierząt. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał, a zwierzęta są bezpieczne, ale zajmująca się ratowaniem naszych braci mniejszych Fundacja Masz Nosa została bez dachu nad głową. Koszt niezbędnych napraw to kilkadziesiąt tysięcy złotych – jest to dla utrzymującej się tylko z dobrowolnych wpłat organizacji astronomiczna kwota. Twórcy azylu proszą o wsparcie w tych trudnych chwilach, aby móc dalej nieść pomoc zwierzętom.