Trzy przeładowane ciężarówki wykluczyli z dalszej jazdy funkcjonariusze piotrkowskiej Inspekcji Transportu Drogowego. „Rekordzista”, przewożący szamba betonowe, ważył 17,5 tony za dużo. Jeden ze skontrolowanych kierowców miał nieważne prawo jazdy. Ważnych badań technicznych nie miał też jeden z przeładowanych pojazdów.
Dwie przeładowane ciężarówki i trzy samochody dostawcze zostały zatrzymane przez inspektorów ITD na drodze S8 w pobliżu Wolborza. Ponadto jeden ze skontrolowanych kierowców był w stanie po spożyciu alkoholu.
Dwa betonowe szamba spadły z pojazdu ciężarowego, co przyczyniło się do uszkodzenia jednego samochodu, który najechał na elementy roztrzaskanych zbiorników.
PGE Dystrybucja, spółka z Grupy PGE, podpisała umowę na budowę rozdzielni sieciowej Siedliska w województwie warmińsko-mazurskim. Inwestycja wesprze rozwój sieci kolejowych w Polsce, a także przyczyni się do ochrony przyrody w otoczeniu Wielkich Jezior Mazurskich.
Urząd Miasta i ZDiUM w Piotrkowie Trybunalskim wzbogaciły się o nowe pojazdy. To elektryczny Hyundai, a także Opel. Łączna wartość samochodów to ponad 360 tys. zł.
W ostatnich dniach na drogach w wokół Piotrkowa pojawili się inspektorzy piotrkowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi. W ramach nocnych kontroli funkcjonariusze zatrzymali pięć pojazdów, które przekroczyły obowiązujące normy.
Air Products będzie odpowiedzialne za dystrybucję i magazynowanie wodoru oraz zapewnienie infrastruktury do jego tankowania. Alstom dostarczy bezemisyjne, napędzane wodorowymi ogniwami paliwowymi pociągi. Umowa zwiększy świadomość proekologiczną wśród operatorów i dostawców branży transportowej w Polsce.
Już po raz drugi przez województwo łódzkie prowadzony będzie transport ogromnej maszyny TBM, która ma wydrążyć tunel na odcinku drogi ekspresowej S19 Rzeszów - Babica (woj. podkarpackie). Konwój będzie się poruszał z prędkością 10-30 km/h i zajmie całą szerokość jezdni. Ominiecie go, zjeżdżając na węźle Radomsko na DK91 i wracając na autostradę na węźle Kamieńsk.
Polska jest przygotowana i ma pomysły na dekarbonizację transportu drogowego. Nasi przedsiębiorcy chcą zmieniać flotę na zeroemisyjną. Są już w tym segmencie sukcesy, ale też jeszcze dużo do zrobienia – wskazywali uczestnicy panelu pt. „Przyszłość transportu drogowego i wyzwania zeroemisyjności”, który odbył się w ramach konferencji PAP pt. „Transport drogowy dziś i wyzwania przyszłości”.
Łódzkie nie ustaje w likwidacji białych plam na transportowej mapie województwa i dostaje nagrody.