Wracamy do sprawy znalezienia w przydrożnym rowie martwego rowerzysty w miejscowości Bogdanów w gminie Wola Krzysztoporska. Jak informuje piotrkowska prokuratura, to śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie.
Widoczny na zdjęciu budynek zdecydowana większość mieszkańców kojarzy z obiektem Telekomunikacji Polskiej. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że w tym miejscu budowano teatr. I to nie mały. Miał być to obiekt mieszczący ponad 1000 widzów.
Jeżeli chodzi o estetykę wnętrz, trudno wskazać równie istotny element, jak firany. Nie dość, że dzięki nim wnętrza stają się bardziej przytulne, to dodatkowo firany zwiększają prywatność domowników. Problem pojawia się wtedy, gdy trzeba dopasować firanki do okien o niestandardowych wymiarach. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będą firany na metry, które można za niewielkie pieniądze zamówić w popularnym sklepie internetowym.
Sąd Okręgowy w Piotrkowie nie zgodził się na wydanie listu żelaznego dla Sebastiana M., podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku na A1. Mężczyzna nadal przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, gdzie prowadzone jest postępowanie ekstradycyjne do Polski. Obrońca kierowcy zapowiada złożenie zażalenia na decyzję sądu.
W najbliższą sobotę w Piotrkowie odbędzie się kolejna odsłona kampanii „Twoje Światła - Nasze Bezpieczeństwo”. Dzięki niej będzie można bezpłatnie sprawdzić ustawienie świateł w swoim samochodzie.
W sercu Europy, tam, gdzie spotykają się dziedzictwo kulturowe i ekonomiczna stabilność, korona czeska, znana również jako koruna česká, kryje fascynującą historię. Od reformy monetarnej po rozpad Czechosłowacji, do dzisiejszych dni, ta waluta nie tylko odzwierciedla potęgę gospodarczą Czech, ale także przenosi nas przez labirynty minionych wydarzeń. Odkryj z nami sekrety korony czeskiej, jednej z najmłodszych, a zarazem najbogatszych w historii walut europejskich.
Świetne wieści dla mieszkańców Sulejowa. Coraz więcej wskazuje na to, że jeszcze w tym roku podpisana zostanie umowa na budowę siedziby nowego przedszkola samorządowego.
Już w najbliższą niedzielę (19.11) w cerkwi prawosławnej przy ul. Słowackiego 15 odbędzie się koncert muzyki cerkiewnej w wykonaniu Męskiego Zespołu Muzyki Cerkiewnej KATAPETASMA z Torunia pod dyrekcją Łukasza Hajduczeni.
Czy to lekcja prawdziwej historii, czy subiektywnie podana kolejna "prawda historyczna"?
W czwartek (16.11) przed Akademią Piotrkowską w Piotrkowie otwarto wystawę „I nazywali to Wojskiem Polskim…! Wojskowe Obozy Internowania w Polsce (1982-1983)”. Ekspozycja, zdaniem organizatorów, prezentuje historię osób przymusowo pobieranych do wojska w okresie stanu wojennego.
Grabiccy policjanci zatrzymali 25-latka, który za odstąpienie od czynności chciał wręczyć łapówkę. Chwilę wcześniej popełnił on wykroczenie, a pojazd, którym się poruszał, nie miał wymaganych świateł.