Advertisement

Koncert muzyki cerkiewnej w Piotrkowie

Piątek, 17 listopada 20234
Już w najbliższą niedzielę (19.11) w cerkwi prawosławnej przy ul. Słowackiego 15 odbędzie się koncert muzyki cerkiewnej w wykonaniu Męskiego Zespołu Muzyki Cerkiewnej KATAPETASMA z Torunia pod dyrekcją Łukasza Hajduczeni.
Fot. Mariusz Lauks Fot. Mariusz Lauks

Męski Zespół Muzyki Cerkiewnej "Katapetasma", obrał swoją nazwę od greckiego terminu określającego zasłonę oddzielającą ołtarzową część świątyni od pozostałych części. Liturgiczna rola zasłony polega na udostępnianiu najbardziej tajemniczego i świętego miejsca w centralnych momentach nabożeństw.

 

Zespół jest regularnie zapraszany do występów w kraju i za granicą. Odbywał trasy koncertowe w Belgii, Serbii oraz Francji, gdzie w ramach kilku prestiżowych festiwali muzycznych zaśpiewał w ponad dwudziestu miejscowościach.


Kierownikiem i inicjatorem "Katapetasmy" jest Łukasz Hajduczenia, absolwent Prawosławnego Seminarium Duchownego w Warszawie, wydziału wokalnego Uniwersytetu Muzycznego im F. Chopina w Warszawie, wydziału wokalnego Guildall School of Music and Drama w Londynie, doktorant Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej oraz wydziału Artes Liberales UW, badacz dawnej muzyki cerkiewnej, solista Warszawskiej Opery Kameralnej, laureat międzynarodowych konkursów wokalnych w Nowym Sączu, Moskwie, Łodzi, Katowicach i Barcelonie.

 

Do Piotrkowa, toruński zespół zawita już w najbliższą niedzielę (19.11). Koncert rozbrzmi w cerkwi prawosławnej przy ul. Słowackiego 15 o godz. 17.00. Wstęp wolny. 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rencista ~Rencista (Gość)17.11.2023 21:03

Bawcie się dobrze dzięki moim podatkom

13


hańba ~hańba (Gość)17.11.2023 20:33

To cerkiew podlegla Cyrylowi KGBiscie. Bojkotuję wszystko co ruskie.

12


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)17.11.2023 20:05

Ja i moja rodzina jesteśmy zadowoleni z tego faktu. Jeszcze byśmy bardzo pragnęli jakieś przepiękne biennale oraz jakąś nowoczesną inaugurację w mediatece

21


Punkrokowiec ~Punkrokowiec (Gość)17.11.2023 10:08

O takie koncerty nam właśnie w mieści chodzi

100


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat