Advertisement

Bliżej budowy przedszkola

Region Piątek, 17 listopada 202317
Świetne wieści dla mieszkańców Sulejowa. Coraz więcej wskazuje na to, że jeszcze w tym roku podpisana zostanie umowa na budowę siedziby nowego przedszkola samorządowego.
Fot. UM Sulejów Fot. UM Sulejów

O budowę siedziby nowego pasywnego przedszkola urzędnicy zabiegali od kilku miesięcy. Gotowe były wszystkie projekty i dokumenty. Potrzebne były tylko duże pieniądze. Te udało się zdobyć dzięki pozyskaniu rekordowego dofinansowania z Polskiego Ładu (blisko 14,5 mln złotych - red.). Natychmiast po uzyskaniu promesy urzędnicy ogłosili przetarg. W tym tygodniu otwarto oferty w przetargu, a wieści płyną z niego bardzo dobre. 

Do postępowania zgłosiło się siedem firm. Wartość czterech ofert nie przekracza kwoty zarezerwowanej na ten cel. Teraz, w ciągu 30 dni, musimy dokładnie sprawdzić dokumenty i jeśli nie będzie żadnych przeszkód proceduralnych, jeszcze w grudniu moglibyśmy podpisać umowę z wykonawcą - informują urzędnicy. 

Na budowę przedszkola urzędnicy mieli zarezerwowane w budżecie 17 milionów złotych. Najniższa z ofert opiewa na kwotę blisko 14 mln 800 tysięcy złotych. Trzy kolejne, które mieszczą się w pieniądzach przeznaczonych na tę inwestycję, wycenione zostały na niecałe 16 milionów złotych. 

 

Zwycięską firmę poznamy po przeanalizowaniu ofert przez urzędników. Wówczas poznamy także datę podpisania umowy i wstępny harmonogram powstania przedszkola. 

 

Przypomnijmy, że przedszkole będzie budynkiem pasywnym, czyli proekologicznym i energooszczędnym. Ma powstać na placu przedszkolnym przy ul. Opoczyńskiej. Zgodnie z dokumentacją projektową obiekt ma być gotowy do końca kwietnia 2026 roku.  

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

4


Advertisement
Advertisement

Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Geniuszy ~Geniuszy (Gość)18.11.2023 23:37

Kiedy kanalizacja bo do kontroli pierwśi

50


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)18.11.2023 18:43

To przedszkole jest tak samo potrzebne jak kładka nad rzęką- niech pan Wojciech się otrząśnie i zacznie robić rzeczy na miarę Sulejowa, a nie tematy za miliony, gdzie jest coraz mniej dzieci
Niech urzad udostępni projekt i gabaryty budynku, bo chętnie się dowiem ile by kosztował ten budynek gdyby chciał go pobudować prywatnie

71


Pytam ~Pytam (Gość)18.11.2023 09:53

PO co przedszkole, jak dzieci coraz mniej.

61


pytanko ~pytanko (Gość)17.11.2023 11:47

A na papier toaletowy do tego przedszkola starczy czy tylko na budynek no bo w SP 2 na Podklasztorzu dzieci muszą mieć swój ?

81


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)17.11.2023 14:48

Pan burmistrz powinien dostać medal ???? za budowę kładki

81


Bezideowy Piotrków ~Bezideowy Piotrków (Gość)17.11.2023 10:13

Krzysiu da się? Chyba się da, bierz przykład z Wojtka zbuduje przedszkole w 4miesiące dla dzieciaków, a w Piotrkowie co? Jeden żlobek publiczny dla dzieci z miasta, był program Maluch + można było dostać pieniądze na nowy żłobek, ale po co nie? trzeba by bylo dokumentacje robic, przetarg,za dużo roboty prawda? niech sie ludzie z dziećmi męczą i sie nie dziwcie ze w Piotrkowie coraz mniej dzieci się rodzi a w miesicie coraz mniej ludzi żyje

94


Seba ~Seba (Gość)17.11.2023 10:38

Ja skończyłem tylko pszeczkole i podstawuwke 10 klas a potem poszlem na oksford. Teraz kopę rowy koparkom i zarabiam 6 tysi na renke

61


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat