Artykuły do tagu: ćwiczenia

Szpitalne gaśnice poszły w ruch - ćwiczenia przeciwpożarowe w Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika
W ramach corocznej, próbnej ewakuacji dzisiaj (02.05.2024) na terenie Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Tryb. odbyło się sprawdzenie organizacji i warunków ewakuacji na wypadek pożaru.
Ćwiczenia terenowe z gaszenia pożarów lasów
Sezon letni coraz bliżej, a wraz z nim zwiększające się ryzyko zagrożeń pożarowych w lasach. Dlatego na terenie wspólnoty leśnej w Przygłowie odbyły się ćwiczenia dotyczące gaszenia obszarów leśnych w miejscach trudno dostępnych. Ćwiczyli strażacy, służba leśna, sekcje dronowe oraz uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół CKZ w Bujnach. Łącznie w tym wydarzeniu wzięło udział blisko 80 osób.
Kolumny wojskowych pojazdów wyjechały na drogi
Biuro wojewody łódzkiego poinformowało, że przez najbliższe miesiące na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z cyklicznymi wojskowymi ćwiczeniami pod kryptonimem STEADFAST DEFENDER-24 i DRAGON-24, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP. Warto pamiętać o tym, że nie należy wjeżdżać pomiędzy pojazdy jadące w takiej kolumnie.
Wypadek na piotrkowskim lotnisku. Ćwiczenia służb ratunkowych
Mały samolot z jedną osobą na pokładzie kołuje do progu pasa, a w tym samym czasie z północnego zachodu do lotniska zbliża się kolejny mały samolot z dwiema osobami na pokładzie, który z powodu awarii silnika i niskiej wysokości musi wykonać awaryjne lądowanie. Samolot nie zdołał dolecieć do pasa i uderzył w kołujący drugi samolot. Na szczęście to tylko scenariusz wspólnych ćwiczeń służb ratunkowych, które miały miejsce we wtorek na terenie Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.
Pożar w Areszcie Śledczym
Po godzinie 10:00 w najbardziej newralgicznym budynku dla funkcjonowania piotrkowskiej jednostki penitencjarnej wybuchł pożar. Na szczęście to jedynie scenariusz ćwiczeń, które odbyły się na terenie Aresztu Śledczego w środowe (25.10.2023) przedpołudnie.
07.06.2023 08:09
Służby w akcji
Stanowisko kierowania w piotrkowskiej jednostce policji otrzymało anonimowe zgłoszenie o tym, że na terenie opuszczonej posesji w Magdalence (gmina Rozprza) mogą znajdować się osoby zajmujące się produkcją materiałów wybuchowych lub innych zabronionych substancji. To założenia scenariusza ćwiczeń przeprowadzonych przez policjantów, funkcjonariuszy straży pożarnej, przedstawicieli sanepidu, inspektoratu weterynarii.
Ćwiczenia na terminalu paliw w Piotrkowie
Strażacy z Piotrkowa i powiatu odbyli ćwiczenia taktyczno-bojowe na terenie terminalu paliw, który znajduje się przy ulicy Przemysłowej w Piotrkowie. To nowy obiekt, dlatego odbycie takich ćwiczeń było niezbędne.
13.02.2023 10:24
Strażacy na lodzie
Strażacy z Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu piotrkowskiego wzięli udział w ćwiczeniach na zamarzniętym zbiorniku Cieszanowickim. Strażacy przeprowadzali m.in. symulacje akcji ratunkowych, w ramach których konieczne było udzielenie pomocy osobie, pod którą załamał się lód.
Terytorialsi na zgrupowaniu w Kotlinie Kłodzkiej
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z województwa łódzkiego szkolili się z wojskami operacyjnymi na zimowym zgrupowaniu Wojsk Rozpoznawczych i Walki Elektronicznej w Kotlinie Kłodzkiej. Szkolenie poligonowe zorganizowało Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych. Terytorialsi prowadzili obserwację, ćwiczyli przetrwanie w trudnych warunkach oraz doskonalili pracę w zespołach.
Atak na areszt. Strażacy gasili pożary
Funkcjonariusze pełniący służbę w piotrkowskim Areszcie Śledczym 16 listopada roku musieli zmierzyć się z kryzysową sytuacją. Obiekt został zaatakowany, a na jego terenie doszło do dwóch pożarów. Na szczęście były to tylko ćwiczenia. W ciągu kilku godzin przećwiczono reakcje na różne zdarzenia, także takie, które działy się w jednym czasie. Dodatkowo ćwiczono koordynację z innymi służbami.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat