Artykuły do tagu: straż

Pożar bel słomy w gminie Wolbórz
Strażacy z OSP Wolbórz gasili wspólnie z funkcjonariuszami z Państwowej Straży Pożarnej pożar dużej sterty słomy. Gdy ochotnicy dojechali na miejsce zauważyli rozległy pożar i intensywnie palące się bele, dlatego poprosili o pomoc piotrkowskich strażaków z PSP. Łącznie w akcji uczestniczyło siedem zastępów straży pożarnej.
Nawałnica przeszła przez Tomaszów Mazowiecki, duże zniszczenia
W piątek (12.07.2024) przez Tomaszów Mazowiecki przeszła groźna burza. Silne porywy wiatru zniszczyły m.in. pokrycia dachowe w centrum miasta. Ucierpiały również parki miejskie, ogródki przy restauracjach i mniejsze zabudowania. Na całe szczęście w wyniku nawałnicy nikt nie odniósł obrażeń.
Zagłodzone świnie w gminie Czarnocin (UWAGA DRASTYCZNE ZDJĘCIA)
Około 60 świń zostało zagłodzonych w jednym z gospodarstw w Grabinej Woli. Po interwencji mieszkańców na miejsce pojechali policjanci, strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i OSP, a także służby weterynaryjne.
Tragedia w Lutosławicach. Nie żyje 66-letni mężczyzna
W środę ok. 16:00 w Lutosławicach Rządowych w gminie Grabica doszło do tragedii. Podczas prac w chlewni mężczyzna utopił się w kanale z gnojowicą.
Ewakuacja mieszkańców jednego z wieżowców w Piotrkowie
W poniedziałkowe popołudnie w jednym z bloków przy ul. Dzielnej 14 w Piotrkowie przeprowadzono ewakuację mieszkańców. Na klatce schodowej był bowiem wyczuwalny duszący zapach. Wezwano strażaków.
Najpierw zapalił się kontener na śmieci, a potem samochód. Groźny pożar przy hali Relax
W sobotę w godzinach popołudniowych w Piotrkowie doszło do pożaru, w którym ucierpiał m.in. samochód służbowy Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na szczęście nikomu nic się nie stało.
Śmiertelny wypadek na DK 91. Zderzyły się tam dwie osobówki
Jedna osoba zginęła, a dwie zostały przewiezione do szpitala po wypadku, do którego doszło w czwartek nad ranem na DK 91 w Piotrkowie.
Groźny pożar auta w Jarostach
Jedna osoba została ranna w wyniku pożaru garażu w Jarostach. Na miejsce pojechali strażacy z PSP w Piotrkowie oraz OSP Jarosty i OSP Rękoraj. Zdarzenie miało miejsce we wtorek ok. 14:00.
Strażacy wyswobodzili koziołka ze śmiertelnej pułapki
Strażacy uratowali dzikie zwierzę, które utknęło w studni. Do nietypowej interwencji doszło w Woli Krzysztoporskiej, a na miejscu pracowali lokalni druhowie we współpracy z ochotnikami z Krężnej. Na szczęście dzięki ich szybkiej pomocy, kozioł sarny cały i zdrowy powrócił do lasu.
Nowy wóz strażacki dla OSP w Bujnach
Może nim jechać sześć osób, ma napęd na cztery koła i zbiornik o pojemności 2500 litrów, a kosztował 1,4 mln złotych. To nowy wóz bojowy strażaków z Bujen, który w niedzielę został im przekazany. Zastąpił małego i wysłużonego Forda Transita.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat