Advertisement

Artykuły do tagu: straż

Ćwiczenia na terminalu paliw w Piotrkowie
Strażacy z Piotrkowa i powiatu odbyli ćwiczenia taktyczno-bojowe na terenie terminalu paliw, który znajduje się przy ulicy Przemysłowej w Piotrkowie. To nowy obiekt, dlatego odbycie takich ćwiczeń było niezbędne.
Co z drabiną piotrkowskich strażaków?
Cztery miesiące temu wycofano z użytkowania czterdziestometrowe drabiny mechaniczne firmy Rosenbauer. Powodem takiej decyzji była awaria na terenie Państwowej Straży Pożarnej w Inowrocławiu. Drabina złamała się podczas testów. Takim samym sprzętem dysponują PSP w Piotrkowie.
Druhowie otrzymają dofinansowania na sprzęt
Kilkadziesiąt jednostek OSP z naszego regionu otrzyma pieniądze na doposażenie swoich strażnic. Umowy w tej sprawie zostały podpisane w środę (24.05.2023) w komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Dodatkowy sprzęt dzięki dofinansowaniom będą mogli zakupić także druhowie z powiatu piotrkowskiego.
24.05.2023 11:47
Śmierć w pożarze
Tragiczny pożar na ulicy Kwiatowej w Piotrkowie. Zginął 61-letni mężczyzna.
Lisy atakują w Piotrkowie
Problem dzikich zwierząt na ulicach miasta powraca. Tym razem mieszkańcy bloków przy ulicy Gałczyńskiego w Piotrkowie skarżą się na lisy atakujące psy i koty.
Chcieli
Ponad 400 tys. szt. papierosów o szacunkowej wartości ok. 300 tys. zł, gotówkę oraz linię technologiczną do pakowania papierosów ujawnili na terenie powiatu piotrkowskiego funkcjonariusze Łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej wspólnie ze Strażą Graniczną. Cztery osoby zostały zatrzymane.
17.05.2023 20:16
Wypadek w Poniatowie
Do zderzenia samochodu ciężarowego i osobówki doszło w środę wieczorem w Poniatowie w gminie Sulejów. Jedna osoba odniosła obrażenia.
Świętowali Powiatowe Dni Strażaka
Tegoroczne Powiatowe Obchody Dni Strażaka odbyły się Łękach Szlacheckich. Wydarzeniu towarzyszył Przegląd Orkiestr Strażackich. Dodatkowo przybyli mieszkańcy mogli zapoznać się z wystawą sprzętu oraz pojazdów strażackich.
Zapraszają na Powiatowy Dzień Strażaka
Już w najbliższą niedzielę odbędą się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W tym roku wydarzenie zaplanowano w Łękach Szlacheckich, a towarzyszyć mu będzie Przegląd Orkiestr Strażackich.
Świętowali i odznaczali
W gminie Czarnocin świętowali Dzień Strażaka. Wydarzenie, które podkreśliło rolę druhów w społeczeństwie odbyło się dzięki współpracy wójta gminy Czarnocin Romana Miksy z Zarządem Gminnym OSP RP w Czarnocinie z prezesem Donatem Burdą na czele. Tradycyjnie, strażackie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, która została odprawiona w intencji strażaków w kościele parafialnym w Czarnocinie. Następnie uczestnicy zebrali się na skwerku przed muralem, gdzie kontynuowano oficjalną część gminnych obchodów.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat