Artykuły do tagu: strażacy

Drzewo przewróciło się na jezdnię. Miast Partnerskich była zablokowana przez ponad godzinę. Interweniowali strażacy
Obwodnica Miast Partnerskich w Piotrkowie Trybunalskim była zablokowana przez ponad godzinę z powodu leżącego na drodze drzewa. Do zdarzenia doszło około godziny 14:30, kiedy to potężny podmuch wiatru złamał jeden z konarów drzewa. Ten upadł na jezdnię, całkowicie blokując ruch w kierunku jeziora Bugaj.
Młodzi strażacy sadzili drzewa
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Żarnowicy na czele z prezesem tamtejszej OSP Gabrielem Zarembą wzięła udział w akcji zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę #sadziMY.
Groźny pożar w Sulejowie. Ponad 30 strażaków w akcji
Do bardzo niebezpiecznego pożaru budynku gospodarczego doszło w piątkowe popołudnie w Sulejowie przy ulicy Górnej.
Ochotnicy z Krzepczowa mają nowy wóz
Nowy wóz strażacki otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna z Krzepczowa w gminie Grabica. Pojazd wart jest ponad milion złotych.
19.06.2023 09:28
Skończyli 90 lat
Jubileusz 90-lecia działalności świętowali w miniony weekend druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej z Lubiaszowa. W uroczystościach wzięło udział wielu gości, w tym zaprzyjaźnione jednostki OSP z gmin Tomaszów, Sulejów i Moszczenica.
Zapraszają na Powiatowy Dzień Strażaka
Już w najbliższą niedzielę odbędą się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. W tym roku wydarzenie zaplanowano w Łękach Szlacheckich, a towarzyszyć mu będzie Przegląd Orkiestr Strażackich.
Świętowali i odznaczali
W gminie Czarnocin świętowali Dzień Strażaka. Wydarzenie, które podkreśliło rolę druhów w społeczeństwie odbyło się dzięki współpracy wójta gminy Czarnocin Romana Miksy z Zarządem Gminnym OSP RP w Czarnocinie z prezesem Donatem Burdą na czele. Tradycyjnie, strażackie uroczystości rozpoczęły się mszą świętą, która została odprawiona w intencji strażaków w kościele parafialnym w Czarnocinie. Następnie uczestnicy zebrali się na skwerku przed muralem, gdzie kontynuowano oficjalną część gminnych obchodów.
Uczcili wielkie strażackie święto
Gminny Dzień Strażaka połączony z jubileuszem 50-lecia Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Woli Krzysztoporskiej i nadaniem jej sztandaru odbył się w Gomulinie w niedzielę (07.05.2023). Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej, następnie druhowie przemaszerowali w kierunku strażnicy, na placu której zorganizowano część oficjalną.
Strażacy podsumowali rok
W ilu akcjach brali udział strażacy, jakie środki przeznaczyła gmina na ich działalność, jakie są plany na przyszłość? Odpowiedzi na te pytania można było poznać podczas posiedzenia Zarządu Gminnego ZOSP RP OSP Wola Krzysztoporska. Spotkanie odbyło się w Rokszycach, a poprzedziło je spotkanie sprawozdawcze w poszczególnych jednostkach.
Kłódka na genitaliach. Nietypowa interwencja w Piotrkowie
Do bardzo nietypowej interwencji doszło na SOR w SSW w Piotrkowie. Medycy wraz ze strażakami musieli usunąć kłódkę założoną na genitaliach jednego z pacjentów.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat