Advertisement

Artykuły do tagu: Niebezpieczeństwo

A Ty uwierzysz i klikniesz?
Choć apeli i ostrzeżeń nie brakuje, to wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jakie zagrożenia płyną z internetu. Oszuści wykorzystują różnego rodzaju metody, tak aby uzyskać dane do naszych kont, dane logowania czy też zmanipulować nas do tego stopnia, że przelejemy im pieniądze na konto.
05.07.2023 10:04
Może być groźnie
W środę upalnie, ale może być także burzowo. Łowcy Burz z łódzkiego ostrzegają przed gwałtownymi zjawiskami, które mogą występować po południu na terenie Piotrkowa oraz regionu.
Fala fałszywych alarmów
Do wielu urzędów w kraju wysłano dzisiaj wiadomości o podłożeniu niebezpiecznych pakunków z gazem sarin. Takie wiadomości trafiły między innymi do Urzędu Miasta w Piotrkowie oraz biura poselskiego Anny Milczanowskiej i Urzędu Miasta w Radomsku.
23.04.2023 13:57
Kiedy to się zawali?
Ulica Garbarska w Piotrkowie, a na niej jeden z najbardziej zniszczonych budynków w mieście. Patrząc na niego można zapytać nie „czy”, ale „kiedy” zawali się prosto na chodnik i ulicę.
Pułapka? Kto zawiesił żyłkę na ścieżce przy Bugaju?
Do bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w bliskiej okolicy jeziora Bugaj w Piotrkowie. Ktoś rozwiesił napiętą żyłkę wędkarską nad ścieżką wiodącą tuż przy zbiorniku. Choć to wydeptana w ziemi droga to poruszają się tamtędy zarówno piesi, jak i rowerzyści. Nieodpowiedzialne zachowanie mogło spowodować uszczerbek na zdrowiu, a nawet przyczynić się do czyjejś śmierci.
UWAGA! Lodowe sople zagrażają bezpieczeństwu
W całym mieście są ich setki, a może nawet tysiące. Spod bardzo wielu dachów w mieście wyłaniają się lodowe sople. Niektóre z nich mają nawet kilkadziesiąt centymetrów. Rozpoczyna się odwilż, a to będzie powodowało ogromne zagrożenie dla przechodniów.
Wiedzą jak reagować w niebezpieczeństwie
Młodsi mieszkańcy Powiatu Piotrkowskiego wiedzą, co zrobić w sytuacji zagrożenia i dodatkowo jeszcze potrafili swoją wiedzę utrwalić na pracach plastycznych. W siedzibie Starostwa w Piotrkowie Trybunalskim nagrodzono najlepsze prace, jakie zostały zgłoszone w II edycji Konkursu Plastycznego „Wiem, co zrobić!”.
Bobry wyrządzają szkody przy Słoneczku
Coraz więcej drzew w okolicach piotrkowskiego kąpieliska Słoneczko jest podgryzanych przez bobry. Jedno z nich, bardzo okazałe, jest na tyle zniszczone, że może je powalić silny wiatr.
Jak nie utonąć i nie trafić do smutnej statystyki?
17-latek zginął podczas biwaku, utonął w Zalewie Sulejowskim. 66-letni mężczyzna stracił życie po tym, gdy postanowił wykąpać się w Warcie. Tymczasem zaledwie kilka dni temu policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego i Piotrkowa Trybunalskiego musieli nieść pomoc załodze katamaranu, który wywrócił się na środku akwenu. To jedynie niektóre lipcowe przypadki, gdy woda okazała się śmiertelnym zagrożeniem. Z okazji Światowego Dnia Zapobiegania Utonięciom przypominamy, że wypoczywając nad wodą, powinniśmy pamiętać o zdrowym rozsądku i odpowiedzialności.
Znów czekają nas groźne burze?
Po południu i w nocy nad Piotrkowem Trybunalskim oraz regionem mogą przejść bardzo groźne burze z gradem. Zachowajmy szczególną ostrożność.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat