W centrum kilkunastu miast aktywiści przeprowadzili akcje przypominające politykom, że miliony zwierząt czekają na wprowadzenie zakazu ich hodowli na futra. Odbyły się one z okazji Ogólnopolskiego Dnia bez Futra. W Piotrkowie aktywiści przypominali o tym pod biurem Prawa i Sprawiedliwości.
Remont Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole wciąż trwa, ale twórca i gospodarz tego wyjątkowego miejsca Paweł Kowalski podkreśla, że prace są już na ukończeniu i jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku Osada powróci do życia.
Blacky - czworonożny funkcjonariusz celno-skarbowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, po 13 latach służby przeszedł na zasłużoną emeryturę. Jego opiekunem i przewodnikiem, od samego początku, jest piotrkowski funkcjonariusz Wydziału Realizacji. To dzięki ich wieloletniej współpracy i pełnemu porozumieniu, do nielegalnego obrotu nie trafiły miliony sztuk nielegalnych papierosów i kilka tysięcy kg tytoniu.
Mimo panującej epidemii piotrkowskie schronisko nie zawiesiło adopcji zwierząt. - W każdej chwili można do nas zadzwonić – twierdzi Grażyna Fałek, prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, oddział w Piotrkowie – i umówić się na spisanie umowy adopcyjnej oraz odebranie psa lub kota.
Prawo i Sprawiedliwość prowadzi prace nad nową wersją "piątki dla zwierząt"; nowy projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt ma ujrzeć światło dzienne w ciągu 2-3 tygodni - twierdzą źródła PAP we władzach PiS.
W sezonie jesienno-zimowym warto zwrócić szczególną uwagę na pielęgnację czworonożnych przyjaciół. Porad dla właścicieli pupilów udzieliła nam Izabela Żabicka z salonu pielęgnacji psów i kotów "Przybij Łapę" w Piotrkowie.
Około 150 osób w Piotrkowie (oficjalnie) dokarmia bezdomne zwierzęta. W praktyce jest ich znacznie więcej. Wydaje się, że jeszcze więcej jest tych, którym to przeszkadza. Niczym nieuzasadnioną agresję budzi w nich ktoś, kto wystawia przed blokiem karmę dla kotów czy miskę z wodą dla ptaków. Dlaczego?
Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Za jej przyjęciem głosowało 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu. Teraz nowelizacja trafi do Senatu.
Hodowane, męczone i zabijane tylko dla ludzkiej przyjemności i… poczucia luksusu. Czy zbliża się koniec cierpienia zwierząt hodowanych na futra? Zakaz hodowli zwierząt futerkowych, wykorzystywania zwierząt w celach rozrywkowych i widowiskowych, utworzenie rady ds. zwierząt przy ministerstwie rolnictwa - przewiduje projekt ustawy autorstwa PiS, dotyczący zwiększenia ochrony zwierząt. - Gdyby zapisy tej ustawy udało się wprowadzić w życie, byłaby to wielka sprawa dla takich osób jak ja – mówi Grażyna Fałek, prezes piotrkowskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Piotrkowie.
Coraz popularniejsze staje się korzystanie z usług behawiorysty, którego w uproszczeniu nazwać można psim psychologiem. Pomaga on wykluczyć u zwierzęcia niepożądane zachowania i poprawić komunikację na linii pies – właściciel. O szczegółach pracy behawiorysty rozmawiamy z Izabelą Żabicką z salonu pielęgnacji psów i kotów Przybij Łapę w Piotrkowie.